loader

Jakub Jaworowski nowym ministrem aktywów państwowych

Mężczyzna w garniturze stojący na podium z mikrofonem, w otoczeniu innych osób, na tle z oficjalnymi logo.

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia aktu powołania i zaprzysiężenia Jakuba Jaworowskiego na stanowisko Ministra Aktywów Państwowych. Jaworowski zastąpi dotychczasowego ministra Borysa Budkę, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego.

Jakub Jaworowski, specjalista w zakresie transformacji strategicznej i kształtowania polityki publicznej, posiada ponad 15-letnie doświadczenie pracy zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Zdobywał je pracując w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

„To dla mnie zaszczyt i wielkie wyzwanie. Zamierzam kontynuować politykę zrównoważonego rozwoju i efektywnego zarządzania aktywami państwowymi. Naszym celem jest wzmocnienie pozycji strategicznych polskich spółek na rynku europejskim,” powiedział Jakub Jaworowski po złożeniu przysięgi.

Bogate Doświadczenie i Wykształcenie

Nowy minister aktywów państwowych od marca 2012 r. do listopada 2015 r. pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie pełnił funkcje Doradcy, Podsekretarza i Sekretarza Stanu. Był również Pełnomocnikiem ds. Oceny Skutków Regulacji przy Premierach Donaldzie Tusku i Ewie Kopacz. Jaworowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego, posiada tytuł magistra międzynarodowych stosunków gospodarczych oraz historii. Jest również posiadaczem dyplomu CFA.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze