loader

Nowy Klub dla Seniorów w Pępowie

Minister Marlena Maląg odwiedziła dziś Wielkopolskę. W Pępowie wzięła udział w otwarciu Klubu „Senior+”. Podziękowała też za wsparcie, jakiego Polacy udzielają szukającym u nas schronienia obywatelom Ukrainy.

W Pępowie z rządowego programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Senior+” został otwarty Klub „Senior +”. Zapewni on miejsce spotkań dla 30 osób starszych. Na utworzenie placówki gmina otrzymała wsparcie w wysokości 200 tys. zł w ramach ubiegłorocznej edycji rządowego programu „Senior +”. 

Senior, i to aktywny

– „Senior +” jest jednym z takich programów, które aktywizują osoby starsze w społeczności lokalnej. Jeszcze siedem lat temu, w 2015 roku takich klubów i domów „Senior +” było niespełna sto. Dzisiaj jest ich już ponad tysiąc, z miejscami dla ponad 25,3 tys. osób starszych – mówiła minister Maląg. Tylko w Wielkopolsce działa już niemal sto takich placówek, dysponując ponad 2 400 miejscami. 

W Polsce w tym roku dofinansujemy powstanie 105 placówek, w tym 80 Klubów Senior + i 25 Dziennych Domów Senior +. Budżet programu Senior+ w latach 2021-2025 to 300 mln zł. Minister Maląg przypomniała, że w tegorocznej edycji programu Wielkopolska może liczyć na ponad 3,6 mln zł, dzięki czemu powstanie tu pięć nowych Klubów, a 31 ośrodków otrzyma dofinansowanie do prowadzenia działalności.

Istotny dla osób starszych jest też program „Aktywni+”. W 2021 roku dofinansowanie na realizację projektów w jego ramach, adresowanych do ponad 491 tys. seniorów, otrzymało 317 organizacji. Na realizację tego programu w latach 2021-2025 przeznaczymy 200 mln zł.

Lada dzień trzynastka

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze