loader

Premier: będziemy niezależni od rosyjskiej ropy i gazu

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w szczycie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) oraz Wielkiej Brytanii w Londynie. Tematem spotkania była rosyjska agresja na Ukrainę oraz jej wpływ na bezpieczeństwo Europy. Po zakończonych rozmowach szef polskiego rządu udał się na spotkanie z premierem Norwegii Jonasem Gahrem Støre w Oslo. Obaj przywódcy rozmawiali o obecnej sytuacji na Ukrainie oraz o sankcjach wobec Rosji.

– Celem mojej wizyty dzisiaj w Londynie, po południu w Oslo, jutro w Wiedniu to jest także cel, o który sami nasi sojusznicy pytają, a mianowicie w jaki sposób mogą nam pomóc w tym wielkim dziele przyjmowania uchodźców, bo dziś ratujemy również i my życie kobiet i dzieci. Ratujemy od bomb – powiedział szef polskiego rządu. 

Współpraca V4 i Wielkiej Brytanii ws. sankcji wobec Rosji

Premier Mateusz Morawiecki w ramach wizyty w Londynie uczestniczył w szczycie szefów rządów Grupy Wyszehradzkiej (V4) oraz Wielkiej Brytanii. Przedmiotem rozmów premierów była inwazja Rosji na Ukrainę i wynikające z niej konsekwencje. Przywódcy omówili skutki konfliktu zbrojnego dla bezpieczeństwa państw europejskich, w tym energetycznego oraz cyberbezpieczeństwa. Rozmawiali również o sposobach wsparcia dla Ukrainy oraz pomocy udzielanej jej obywatelom. 

Ważnym elementem rozmów było omówienie sankcji wobec Rosji. Po spotkaniu V4 szef polskiego rządu odbył spotkanie dwustronne z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze