loader

Padł rekord. Sprawdź ile zarobiło PZU w zeszłym roku.

– To kolejne bardzo dobre wyniki PZU, efekt sprawnego zarządzania spółką i zmiany podejścia do budowania kapitału narodowego – mówi wicepremier Jacek Sasin.

W czwartek na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyła się konferencja wynikowa Grupy PZU. Wziął w niej udział szef MAP.

Rentowny ubezpieczyciel

Zysk netto Grupy PZU w roku 2021 wzrósł do 3,336 mld zł i był o 75% większy rok do roku. To jest najwyższy wynik od 12 lat. W czwartym kwartale zysk przekroczył 900 mln zł, a uśredniony kwartalny wynik w ubiegłym roku był wyższy o 26% od średniej z ostatnich 5 lat.

– Ten dobry wynik to jest coś co przerasta oczekiwania, nie tylko władz spółki, ale także Ministerstwa Aktywów Państwowych, które nadzoruję. PZU plasuje się na czołowym miejscu ubezpieczycieli w Europie – mówił wicepremier Jacek Sasin

Zdaniem szefa MAP te wyniki to nie przypadek a wynik tego, że spółkami Skarbu Państwa zarządzają dobrzy, profesjonalni managerowie.

– Gratuluję pani prezes i zarządowi Grupy PZU znakomitych wyników, ciężkiej pracy i odważnych decyzji. To jest sukces całego zespołu – powiedział Jacek Sasin.

Dobra kondycja państwowych spółek

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze