loader

Ministerstwo Rodziny: Będą tysiące takich miejsc

Premier Mateusz Morawiecki i minister Marlena Maląg odwiedzili Gminny Żłobek w Żabiej Woli.

– Będziemy dążyć do tego, by takich miejsc było tysiące w całej Polsce – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w żłobku w Żabiej Woli. – Dzięki nim matki mogą łączyć społeczne role rodzinne i zawodowe.

Rodzina jest najważniejsza

Premier Morawiecki podkreślił, że rodzina to najważniejszy punkt oparcia w życiu i początek wszystkiego. Jednak, aby mogła się rozwijać, należy jej pomagać. Rząd Prawa i Sprawiedliwości czyni to m.in. przy pomocy programu „Maluch+”, dzięki któremu powstają kolejne miejsca opieki. 

Minister Marlena Maląg przypomniała, że od sześciu lat tworzymy w Polsce dobry klimat dla rodzin.  Służy temu nie tylko rozwój sieci żłobków, ale takie rządowe programy realizowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, jak „Dobry Start”, „Mama 4+” czy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

120 tys. zł na dziecko

– W funkcjonującym od 1 kwietnia kolejnym instrumencie wsparcia rodzin – dofinansowaniu do obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna – rodzice złożyli już 75 tys. wniosków – mówiła minister Maląg. 

Minister Marlena Maląg podsumowała także nakłady finansowe, przekazywane w ramach różnych programów prorodzinnych. – Od urodzenia do ukończenia 18 roku życia wsparcie państwa na wychowanie dziecka sięga ok. 120 tys. zł. 

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze