loader

Ministerstwo Rodziny: Będą tysiące takich miejsc

Premier Mateusz Morawiecki i minister Marlena Maląg odwiedzili Gminny Żłobek w Żabiej Woli.

– Będziemy dążyć do tego, by takich miejsc było tysiące w całej Polsce – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w żłobku w Żabiej Woli. – Dzięki nim matki mogą łączyć społeczne role rodzinne i zawodowe.

Rodzina jest najważniejsza

Premier Morawiecki podkreślił, że rodzina to najważniejszy punkt oparcia w życiu i początek wszystkiego. Jednak, aby mogła się rozwijać, należy jej pomagać. Rząd Prawa i Sprawiedliwości czyni to m.in. przy pomocy programu „Maluch+”, dzięki któremu powstają kolejne miejsca opieki. 

Minister Marlena Maląg przypomniała, że od sześciu lat tworzymy w Polsce dobry klimat dla rodzin.  Służy temu nie tylko rozwój sieci żłobków, ale takie rządowe programy realizowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, jak „Dobry Start”, „Mama 4+” czy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

120 tys. zł na dziecko

– W funkcjonującym od 1 kwietnia kolejnym instrumencie wsparcia rodzin – dofinansowaniu do obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna – rodzice złożyli już 75 tys. wniosków – mówiła minister Maląg. 

Minister Marlena Maląg podsumowała także nakłady finansowe, przekazywane w ramach różnych programów prorodzinnych. – Od urodzenia do ukończenia 18 roku życia wsparcie państwa na wychowanie dziecka sięga ok. 120 tys. zł. 

1 2

O autorze