loader

Kto zostanie nowym Bondem i zastąpi Daniela Craiga?

Od momentu, gdy Daniel Craig zakończył swoją przygodę jako agent 007, dyskusja na temat nowego kandydata odtwórcy tej roli nieustannie trwa. Dziennikarska giełda nazwisk do przejęcia schedy po Brytyjczyku jest niezwykle dynamiczna i systematycznie pojawiają się na niej nowe osoby. Kto przejdzie do historii i zagra najsłynniejszego szpiega w dziejach kina? Analitycy londyńskiej firmy Unibet ocenili szanse poszczególnych aktorów do przejęcia roli legendarnego agenta MI-6 Jamesa Bonda.

Wiedźmin, Superman, Bond?

Rezygnacja Henry`ego Cavilla z roli Wiedźmina zaskoczyła nie tylko fanów serialu opartego na prozie polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego, lecz także całą filmową społeczność. Co więcej, brytyjski aktor potwierdził, że nie będzie kontynuował również kultowej serii Superman. Sytuacja ta sprawiła, że opinia publiczna zaczęła tworzyć wiele teorii na temat tego, do jakiej nowej roli przymierza się Cavill. Wakat na stanowisku słynnego szpiega 007 oraz aktualna przerwa w pracy aktora skłoniły ekspertów do połączenia tych dwóch wątków i ocenienia prawdopodobieństwa sytuacji, w której to Brytyjczyk zostaje nowym asem wywiadu Jej Królewskiej Mości. Analitycy londyńskiej firmy Unibet typują, że szanse na to, że Henry Cavill zostanie nowym Bondem wynoszą 30,8 proc.

 

Nowe nazwisko wśród faworytów

Aaron Taylor-Johnson to aktor, o którym coraz częściej mówi się w kontekście przejęcia roli James Bonda. Dla wielu to duże zaskoczenie, ponieważ dotychczas nie był wymieniany pod uwagę nawet wśród szerokiego grona kandydatów. 32-letni aktor ma już w swoim dorobku takie tytuły jak Zwierzęta Nocy (2016) w reżyserii Toma Forda oraz Anna Karenina (2012) – w ekranizacji powieści Lwa Tołstoja z 1887 roku wyreżyserowanej przez Joe Wrighta wcielił się w role Aleksieja Wrońskiego, oficera kawalerii i kochanka głównej bohaterki. Eksperci podkreślają jednak, że faworytem do obsadzenia w roli Bonda stał się dopiero po tajnych przesłuchaniach – jak podają brytyjskie  źródła, Barbara Broccoli producentka serii o agencie 007 była zachwycona umiejętnościami Aarona. Doniesienia te sprawiły, że stał się on jednym z pretendentów do zagrania Jamesa Bonda. Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że szanse na to, że Aaron Taylor-Johnson zostanie nowym Bondem wynoszą 31 proc.

 

Wsparcie reżyserów hitowych produkcji Marvela

Kolejnym kandydatem do zagrania głównej roli w serii o agencie 007 jest Rege-Jean Page. Brytyjczyk, absolwent prestiżowej szkoły aktorskiej Drama Centre London, a także gwiazda serialu Bridgertonowie ma nie tylko imponujące poparcie swoich zwolenników, lecz także twórców z branży filmowej Braci Russo. Reżyserzy takich hitów jak Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz i Avengers: Wojna bez granic, są przekonani, że Page to najlepszy kandydat do zastąpienia Daniela Craiga. Czy Rege-Jean przejdzie do historii kina jako kolejny odtwórca roli agenta do zadań specjalnych 007? Analitycy londyńskiej firmy Unibet typują, że szansa na to, że Rege-Jean Page zostanie nowym Bondem wynoszą 18,2 proc

author avatar
PiotrNowacki
O autorze