loader

Podpisano list intencyjny pomiędzy Hutą Stalowa Wola a Hanwha Aerospace

Dwóch urzędników z Korei Południowej i Słowacji siedzi przy stole i podpisuje dokumenty, co obserwuje w tle grupa personelu wojskowego i biznesmenów.

Wiceminister Aktywów Państwowych Marcin Kulasek oraz wiceminister Obrony Narodowej Paweł Bejda uczestniczyli w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy Hutą Stalowa Wola S.A., należącą do Grupy PGZ, a koreańską spółką Hanwha Aerospace.

List intencyjny, stanowiący podstawę do dalszego rozszerzania współpracy przemysłów polskiego i koreańskiego, określa zakres kooperacji w dziedzinie eksportu komponentów do państw trzecich. Komponenty te będą stosowane w polskiej armatohaubicy samobieżnej Krab oraz koreańskiej armatohaubicy samobieżnej K9, która wchodzi do wyposażenia Sił Zbrojnych RP i przez najbliższe dekady będzie używana przez polskie wojsko. Porozumienie obejmuje również produkcję wyrzutni Homar-K, w tym transfer technologii oraz zwiększenie udziału polskiego przemysłu w produkcji.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze