loader

Minister Bortniczuk rozmawiał o sytuacji białoruskich sportowców

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk spotkał się z szefową Belarusian Sport Solidarity Foundation, Aliaksandrą Herasimenią. Tematem rozmów była sytuacja białoruskich sportowców, którzy sprzeciwili się reżimowi Alaksandra Łukaszenki. Wielu z nich wyemigrowało do Polski i z naszym krajem wiąże swoją dalszą karierę sportową.

Podczas spotkania wskazano, że nie wszyscy Białorusini zgadzają się z postawą Białorusi w obecnych czasach.

Minister Bortniczuk stwierdził, że należy wspierać białoruskich sportowców, którzy – w związku z brakiem zgody na działania Łukaszenki i wiążącymi się z ich działalnością  represjami – musieli opuścić Białoruś i obecnie przebywają w Polsce.

Belarusian Sport Solidarity Foundation

Belarusian Sport Solidarity Foundation została utworzona w sierpniu 2020 roku przez działaczy sportowych i znanych sportowców, w tym mistrzów i medalistów olimpijskich oraz innych zawodów międzynarodowych.

Celem fundacji jest udzielanie wsparcia sportowcom, którzy zostali zatrzymani i poddani represjom za udział w pokojowych manifestacjach, wykluczeni z reprezentacji narodowych, usunięci z zawodów, zwolnieni z pracy lub pozbawieni stypendiów i wynagrodzeń za głoszenie poglądów politycznych.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze