loader

W piątek w Warszawie nadzwyczajny szczyt B9

W piątek w Warszawie odbędzie się nadzwyczajny szczyt przywódców państw Bukaresztańskiej Dziewiątki poświęcony sytuacji wokół Ukrainy oraz bezpieczeństwa w naszej części Europy. 

W piątek po południu w Warszawie odbędzie się nadzwyczajny szczyt przywódców państw Bukaresztańskiej Dziewiątki, który zajmie się sytuacją wokół Ukrainy oraz sytuacją bezpieczeństwa w naszej części Europy – poinformował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Jak podkreślił minister Kumoch, ustalenia że taki szczyt się odbędzie zapadły podczas rozmów Prezydenta Andrzeja Dudy z Prezydentem Litwy Gitanasem Nausėdą oraz z Prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem.

Minister dodał, że prezydenci potwierdzili swoją obecność. Prezydent Czech Miloš Zeman będzie uczestniczył w spotkaniu w sposób zdalny.

Bukaresztańska Dziewiątka (B9) zawiązana została z inicjatywy Polski i Rumunii; należą do niej kraje położone na wschodniej granicy NATO – Bułgaria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja i Węgry.

1 2

O autorze