loader

A. Ponichtera: Trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez danych

Adam Ponichtera, dyrektor oddziału DATA4 w Polsce, w rozmowie z capital24.tv powiedział o tym jak firmy powinny się przygotować do zmieniającej się technologicznie rzeczywistości.

 

„Trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez danych, na których opiera się rozwój społeczny i ekonomiczny. Dane są głównym motorem postawania innowacji technologicznych, lecz także umożliwiają działanie niemal każdej gałęzi gospodarki, a przede wszystkim dziedzin tak istotnych, jak finanse, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo cyfrowe, obronność czy energetyka.

Z pewnością można powiedzieć, że przyszłość bez danych nie istnieje, zatem firmy niezależnie od wielkości i skali działania powinny zadbać o to, aby zapewnić sobie optymalne środowisko technologiczne, które umożliwi trwały rozwój biznesowy. Takie możliwości zapewniają profesjonalne centra przetwarzania danych.

Zmiany technologiczne polskich przedsiębiorstw, a co za tym idzie decyzje w zakresie zarządzania danymi, są również wynikiem ogólnych zmian społeczno-gospodarczych. Utrzymanie własnych serwerowni przy ograniczonej dostępności pracowników IT i rosnących cenach energii staje się dla firm coraz mniej opłacalne, a wzrosty nośników energii, nawet o 95%, mogą być bardzo dosadnym argumentem na rzecz migracji swoich zasobów IT do profesjonalnych obiektów.

Analitycy agencji badawczej 451 Research przekonują ponadto, że przejście do chmury może w zmniejszyć zużycie energii w przedsiębiorstwie nawet o 80% i ograniczyć tzw. ślad węglowy o ponad 90%.

Centra przetwarzania danych są odpowiedzią na zmieniający się krajobraz biznesowy. Firmy mogą liczyć na spersonalizowaną ofertę, która będzie dokładnie odpowiadała na ich indywidualne potrzeby.

Usługi skalowalne, czyli dostosowanie przestrzeni serwerowej do zapotrzebowania, są stworzone po to, aby każda firma, niezależnie od wielkości, mogła realizować swoje strategie cyfrowej transformacji. Jako DATA4 uczestniczymy w tym procesie, pomagając zarówno dużym przedsiębiorstwom, jak i firmom średnim i małym, zawsze dostosowując się do ich potrzeb.”

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze