loader

Credit Agricole w czołówce banków z najlepszą obsługą Ukraińców

Credit Agricole zajął drugie miejsce w rankingu banków najlepiej obsługujących klientów z Ukrainy zainteresowanych rachunkiem osobistym. Badanie przeprowadzone zostało w ramach 8. Rocznej edycji projektu Instytucja Roku. 

 

Organizatorzy rankingu Instytucja Roku zbadali, jak polskie banki obsługują uchodźców z Ukrainy zainteresowanych założeniem rachunku osobistego. W ramach tej fali projektu odwiedzili 110 placówek bankowych, wykonali 110 kontaktów na infolinię oraz wysłali 110 zapytań mailowych.

 

Projekt był realizowany przez uchodźców z Ukrainy. Każdy z nich odwiedzał wszystkie banki i dokonywał oceny porównawczej. Ocena wizyty była wykonywana w języku ukraińskim, później tłumaczona na język polski.

 

Bank Credit Agricole zajął w tym badaniu drugie miejsce uzyskując 82,9 proc. pozytywnych ocen. Najlepszy okazał się Alior Bank, który uzyskał wynik 85,2 proc.

 

50 placówek uzyskało wynik powyżej 80 proc. i tym samym, zgodnie z zasadami Instytucji Roku, walczy dalej o tytuł Najlepszej Placówki Bankowej w Polsce. Najwięcej placówek (po 7) z poziomem obsługi spełniającym oczekiwania (min. 80 proc.) uzyskały Credit Agricole, Alior Bank i Bank Pekao.

author avatar
Credit Agricole Bank Polska S.A.
Credit Agricole Bank Polska jest bankiem uniwersalnym, który od blisko 20 lat funkcjonuje na polskim rynku i jest jednym z najczęściej polecanych banków w Polsce. Działa w obszarze bankowości detalicznej, korporacyjnej, rolniczej, małych i średnich przedsiębiorstw oraz w obszarze consumer finance. Jest częścią Grupy Crédit Agricole, która znajduje się wśród 10 największych banków na świecie pod względem wartości aktywów, działa w 47 krajach na świecie i obsługuje ponad 51 milionów klientów.
O autorze