Debata: Blockchain 2.0, przykłady zastosowań, nie tylko w Polsce
Wykorzystanie technologii blockchain i związanych z nią możliwości to już codzienność w wielu nowoczesnych przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. Szczególnie często jest ona stosowana w takich obszarach jak: finanse, handel i zarządzanie łańcuchem dostaw, przemysł wytwórczy i energetyczny, media, opieka zdrowotna czy usługi sektora publicznego. W ostatnich latach technologią blockchain interesują się także podmioty publiczne, z Komisją Europejską na czele, która za cel postawiła sobie budowę paneuropejskiego blockchainu.
Realne doświadczenia wynikające z budowania rozwiązań opartych na technologii blockchain pokazują, że stają się one częścią szerszych programów digitalizacji przedsiębiorstw lub agencji publicznych. Tworzone są nowe ekosystemy, które integrują ją z tradycyjnymi systemami informatycznymi, uzupełniają je i współdziałają z technologiami cyfrowymi, takimi jak sztuczna inteligencja, internet rzeczy, big data, przetwarzanie danych w chmurze czy robotyka.
Zapraszamy do wysłuchania debaty Blockchain 2.0, przykłady zastosowań nie tylko w Polsce. Moderatorem rozmowy jest Andrzej Dulka – Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, a jej uczestnikami:
Rafał Wawrzyniak – Dyrektor Działu Eksploatacji Systemów Informatycznych w Krajowym Depozycje Papierów Wartościowych S.A.
Michał Legumina – Dyrektor Działu Innowacji i Rozwoju, Atende SA
Robert Kałuża co-founder oraz COO (Dyrektor ds. Operacyjnych) w Billon
Głównym pretekstem do rozmowy była przygotowana przez PIIT wspólnie z partnerami druga edycja raportu „Blockchain w Polsce. Wersja 2.0”, w którym autorzy skupili się na ewolucji systemów blockchain, nowych możliwościach wykorzystania tej technologii, przykładach z polskiego rynku oraz standaryzacji systemów blockchain.
Na ponad osiemdziesięciu stronach raportu pokazano realne zalety tej technologii w takich obszarach jak: finanse, handel i zarządzanie łańcuchem dostaw, przemysł wytwórczy i energetyczny, media, opieka zdrowotna czy usługi transportowe. Autorzy opracowania wskazali także konkretne korzyści płynące z tej technologii, zarówno w przestrzeni biznesowej, jak i usług publicznych.
Raport jest do pobrania na stronie: https://www.raportblockchain.pl/