loader

Rozmowa ministra Raua z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem

W czwartek, 24 lutego, w godzinach wieczornych, na prośbę strony amerykańskiej minister Rau odbył rozmowę telefoniczną z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem.

Obaj rozmówcy zdecydowanie potępili rosyjski atak jako działanie bezpodstawne, w sposób rażący łamiące prawo międzynarodowe i zobowiązania OBWE. Minister Rau i sekretarz Blinken podkreślili wagę jedności transatlantyckiej w tym trudnym okresie. Strony zobowiązały się do dalszej koordynacji działań. Omówiono kwestie związane z pomocą dla potencjalnych uchodźców z terenu Ukrainy. Minister Rau wyraził także zdecydowane poparcie Polski dla wzmocnienia sankcji politycznych i finansowych, w celu zapobieżenia eskalacji konfliktu i wywarcia presji na Rosję do zaprzestania przez nią działań militarnych przeciwko Ukrainie.

źródło: Rzecznik Prasowy MSZ

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze