loader

Jakie czekają nas wyzwania w 2023?

Rok 2022 przyniósł wiele wyzwań. Był trudny z punktu widzenia emocjonalnego, ekonomicznego, gospodarczego, ekologicznego, czy biznesowego – powiedziała w rozmowie z capital24tv.pl Agata Matyj, Communication Project Leader, FORVIA. Powodów i obszarów wyzwań jest niezliczenie dużo, właściwie coraz więcej. Zaczynając od niestabilnych łańcuchów dostaw, kryzysu na rynku półprzewodników, pandemii aż po globalny kryzys gospodarczy. Do tego warto dodać: stale rosnące koszty, inflację, kryzys klimatyczny czy nawet niestabilność zatrudnienia związaną z niepewną przyszłością firm. Wszystkie powyższe przykłady idealnie odzwierciedlają w jak dynamicznej, niepewnej i niestabilnej rzeczywistości teraz żyjemy.

Dotyczy to również przedsiębiorców. W szczególnie trudnym położeniu znalazły się firmy z sektora przemysłowego. To dla nich największym wyzwaniem w nadchodzącym roku będzie mierzenie się z kryzysem gospodarczym i optymalizacją kosztów versus kryzys klimatyczny, który dotknie nas wszystkich. Działania proekologiczne wiążą się z modernizacją dotychczasowej infrastruktury, inwestycjami, a co za tym idzie z kosztami. Jednak patrząc długofalowo, firmy muszą już teraz w swoich działaniach skupiać się na obniżaniu emisji CO2. Realizować je konsekwentnie i świadomie oceniać postępy. W przeciwnym razie jest to droga donikąd. Zaprzestanie tych aktywności lub ich spowolnienie to niewątpliwie największy błąd jaki firmy mogą obecnie popełnić.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze