loader

Damian Ragan, Credit Agricole: Kredyty ze stałą stopą zyskują na popularności

Polskie banki zwiększają ofertę kredytów o stałym oprocentowaniu. Niestety, jeśli chodzi o kredyty hipoteczne to wielu klientów i tak nie może z nich skorzystać, bo nie ma już zdolności kredytowej. Porównując dane z maja do marca mamy gwałtowny spadek liczby wniosków kredytowych z ponad 50 tys. do raptem 27 tys. – informuje Damian Ragan, wiceprezes Credit Agricole Bank Polska.

 

– Kredyty o stałym oprocentowaniu to wciąż zdecydowana mniejszość jeśli chodzi o cały portfel aktywnych umów, ale wyraźnie przeważają one wśród umów nowych. W Credit Agricole Bank Polska stanowią one już ponad 80 proc.- Wszyscy się uczymy, a świadomość zagrożeń rośnie gdy ich doświadczamy – podkreśla Ragan.

 

– Kiedy na początku zeszłego roku w wyniku Rekomendacji S polskie banki zaczęły proponować takie umowy hipoteczne, zainteresowanie było niewielkie, na poziomie 5-7 proc. To się zaczęło zmieniać po pierwszych podwyżkach stóp procentowych. Pamiętajmy że rok temu o tej porze narracja na temat inflacji i stop procentowych była zupełnie inna. Co do inflacji wszyscy się pomyliliśmy, bo aż tak dynamicznego wzrostu cen nikt się nie spodziewał – dodaje wiceprezes Credit Agricole w wywiadzie dla Interia Biznes.

 

Kliknij w link i obejrzyj całą rozmowę: https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-damian-ragan-credit-agricole-bank-polska-kredyty-ze-stala-st,nId,6084558

 

author avatar
Credit Agricole Bank Polska S.A.
Credit Agricole Bank Polska jest bankiem uniwersalnym, który od blisko 20 lat funkcjonuje na polskim rynku i jest jednym z najczęściej polecanych banków w Polsce. Działa w obszarze bankowości detalicznej, korporacyjnej, rolniczej, małych i średnich przedsiębiorstw oraz w obszarze consumer finance. Jest częścią Grupy Crédit Agricole, która znajduje się wśród 10 największych banków na świecie pod względem wartości aktywów, działa w 47 krajach na świecie i obsługuje ponad 51 milionów klientów.
O autorze