loader

MLECZNY PODCAST 1: Produkty mleczne w diecie seniorów

Według badań opublikowanych w Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej seniorom często brakuje wielu ważnych dla zdrowia składników odżywczych m.in. białka, wapnia i witamin z grupy B czy witaminy D. Wszystko to można znaleźć w mleku i innych produktach mlecznych. Produkty mleczne to także źródło soli mineralnych takich jak: fosfor, chlor, jod i wapń, który jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego. Zgodnie z zaleceniami zdrowego żywienia osoby starsze powinny spożywać mleko codziennie. Można też zastąpić je kefirem, twarogiem lub maślanką.  Produkty te poza podstawową wartością odżywczą – wywierają dodatkowy dobroczynny wpływ na zdrowie, ponieważ poprawiają trawienie zawartej w produktach laktozy – u osób mających trudności z trawieniem laktozy.

Zgodnie z zaleceniami zdrowego żywienia (Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej) seniorzy powinni zwiększyć dzienne spożycie produktów mlecznych. Czy jedna szklanka mleka to za mało? Na te i inne pytania odpowie dietetyczka – Agnieszka Surkont w mlecznym podcaście.

Kampania „Polskie produkty mleczne dla wszystkich” została sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze