loader

Premier spotkał się z szefem Google

Współpraca z firmą Google w sytuacji agresji militarnej Rosji na Ukrainę była głównym tematem rozmów premiera Mateusza Morawieckiego z Sundarem Pichaiem dyrektorem generalnym Alphabet Inc. i jej spółki zależnej Google. Rozmówcy poruszyli kwestię cyberbezpieczeństwa i walki z dezinformacją. W drugiej części spotkania, w formie online, udział wziął także premier Słowenii Janez Janša i przedstawiciel premiera Czech. Premier podziękował za zobowiązanie po stronie Google’a do przekazania środków na rzecz uchodźców.

Walka z dezinformacją


Jednym z podstawowych instrumentów imperium zła jest propaganda – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z prezesem Alphabetu Sundarem Pichaiem. Jak dodał, to co robi Google i jego wszystkie kanały komunikacyjne to jest bardzo ważna część walki o prawdę. Walki o to, żeby prawdziwe informacje docierały także do Rosjan, do Rosji. 

Premier podkreślił też rolę działań mających na celu podtrzymywania morale walczących Ukraińców, bo przecież oni tam walczą również za wolną Europę o to, żeby brutalna agresywna siła nie mogła dyktować warunki w Europie w przyszłości – podkreślił. 

– Zainwestujemy dodatkowe 10 mln dolarów na rzecz nowych partnerstw z organizacjami społeczeństwa cywilnego – tak, aby wspierać sprawdzanie faktów – zapowiedział prezes zarządu Google i Alphabet. Jak wskazał – nasza jednostka, która zwalcza zagrożenia online będzie również tworzyła nowe możliwości techniczne walki z dezinformacją i będzie uczyła jak rozpoznać dezinformacje. 200 kanałów i ponad 2000 filmów złamało naszą politykę. Blokujemy również finansowane przez Rosję kanały – kontynuował.


Google przekaże środki na organizacje pomagające ukraińskim uchodźcom


Google zapowiedział przekazanie ok. 40 mln złotych lokalnym organizacjom, pomagającym ukraińskim uchodźcom przybywającym do Polski. Fundusze wesprą zarówno doraźne działania humanitarne i pomoc uchodźcom w pierwszych tygodniach ich pobytu w Polsce, jak i ich długofalowe potrzeby. 

– Do  tej pory skierowaliśmy ponad 35 mln dolarów pomocy do organizacji wspierających uchodźców, w tym 10 mln w grantach do NGO-sów, które pomagają uchodźcom przybywającym do Polski – mówił prezes zarządu Google i Alphabet.


Konferencja darczyńców na rzecz Ukrainy


– Chcemy pomagać naszym sąsiadom i pomagamy w sposób niebywały. Otwieramy nasze serca, i pomagamy bardzo szybko we włączeniu dzieci, młodzieży, kobiet w normalne życie społeczne. To wszystko jest ogromnym wysiłkiem organizacyjnym, ale to wszystko także kosztuje – mówił premier Mateusz Morawiecki zapowiadając po świętach Wielkiej Nocy konferencję darczyńców na rzecz Ukrainy, zarówno państw, jak i firm. 

Udział w tym wydarzeniu zadeklarowała firma Google.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze