loader

Expo 2020: W Dubaju wiceminister odwiedził pawilony Polski, Ukrainy, Egiptu i Nigerii

Wizyty w pawilonach narodowych Egiptu, Nigerii i Ukrainy, spotkanie ze studentami w Pawilonie Polskim oraz briefing z dziennikarzami na Expo w Dubaju – to główne punkty pierwszego dnia pobytu wiceministra rozwoju i technologii Grzegorza Piechowiaka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Światowa Wystawa Expo 2020 w Dubaju zmierza ku końcowi. W jednym z ostatnich dni jej trwania wiceminister Grzegorz Piechowiak rozmawiał z reprezentantami walczącej z rosyjskim agresorem Ukrainy w ich pawilonie narodowym:

Popieramy szeroki pakiet wsparcia gospodarczego i humanitarnego dla Ukrainy. Umożliwiamy ukraińskim  przedsiębiorcom zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Podejmujemy również działania na arenie międzynarodowej, które zmierzają do podtrzymania światowej solidarności z Ukrainą oraz wsparcia dla narodu ukraińskiego i jego władz

– powiedział wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Wiceszef MRiT zwiedził również pawilony Egiptu i Nigerii. Spotkał się także z zespołem Pawilonu Polskiego oraz ze studentami, którzy jako wolontariusze pomagają w obsłudze całej ekspozycji.

Praktyki na Expo to szansa dla młodych ludzi na zdobycie unikalnego doświadczenia, kompetencji i wiedzy. To także znakomita okazja do spotkania ciekawych ludzi i nawiązania przyjaźni oraz zgromadzenia niezapomnianych wspomnień na całe życie

– przyznał Grzegorz Piechowiak.

Do obsługi Pawilonu Polskiego na Expo 2020 w Dubaju zaangażowano w sumie 134 studentów z pięciu uczelni wyższych: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Grupy Uczelni Vistula.

Forum Gospodarcze na zakończenie Expo

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze