loader

Premier: Nie ma limitów wydatków na bezpieczeństwo Polski

Czterech mężczyzn, w tym dwóch w mundurach wojskowych, prowadzi poważną dyskusję przy znaku granicznym, na tle zalesionego terenu i spokojnego morza.

Premier Donald Tusk odwiedził w sobotę rano Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe Podlasie, gdzie spotkał się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji oraz żołnierzami Wojska Polskiego. Premier udał się również na granicę polsko-białoruską, by wyrazić uznanie dla wszystkich broniących bezpieczeństwa kraju i zapowiedział wzmocnienie wschodniej granicy poprzez budowę nowoczesnej fortyfikacji.

Wsparcie dla Funkcjonariuszy i Żołnierzy

Premier Donald Tusk wziął udział w odprawie z dowódcami Straży Granicznej, Policji oraz Wojska Polskiego, a także spotkał się z żołnierzami i funkcjonariuszami. „Przyjechałem dzisiaj przede wszystkim po to, żeby zarówno dowódcy, jak i ich podkomendni nie mieli żadnych najmniejszych wątpliwości, że państwo polskie i polski rząd jest z nimi w każdej sytuacji tutaj na granicy. Chcę, aby także Polska opinia publiczna wiedziała coraz więcej o niezwykle trudnej, wymagającej służbie, misji wszystkich ludzi zaangażowanych w ochronę polskiej granicy,” mówił w Karakulach Donald Tusk.

Codziennie polskie służby odpierają próby nielegalnego przekroczenia granicy przez grupy migrantów wysyłane przez białoruski reżim. „Ta granica jest miejscem absolutnie wyjątkowym ze względu na presję nielegalnej migracji, ale tak naprawdę mamy do czynienia z postępującą wojną hybrydową. Stąd potrzebna współpraca – i ona tutaj świetnie przebiega – wszystkich służb odpowiedzialnych nie tylko za bezpieczeństwo granicy, ale za bezpieczeństwo państwa polskiego,” podkreślił Donald Tusk.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze