loader

Prezydent spotkał się z samorządowcami ws. działań humanitarnych

W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą spotkali się z samorządowcami w sprawie działań humanitarnych na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Prezydent podkreślił, że z kryzysem uchodźczym radzimy sobie znakomicie, także dzięki pracy samorządowców.

– Uważam, że Polska i my, Polacy, jako społeczeństwo zdajemy egzamin. Tak, uważam, że go zdajemy, za co z góry chcę powiedzieć: bardzo dziękuję całemu naszemu społeczeństwu. Ale dziękuje przede wszystkim Panom, którzy na co dzień tutaj z tym problem sobie radzicie, bo rzeczywiście ten napływ uchodźców z terenów Ukrainy jest ogromny – zaznaczył.

– Mamy z jednej strony wojnę na Ukrainie, a więc konflikt zbrojny, rosyjską agresję tuż za naszymi granicami, bezpośrednio u naszego wielkiego sąsiada – mówił. Ale, jak dodał, wojna ta wywołała także i kryzys bezpośrednio u nas, tutaj na miejscu.  – Trudno inaczej nazwać sytuację, z którą – co bardzo mocno chcę podkreślić – radzimy sobie znakomicie, także właśnie dzięki Państwa pracy, Panów pracy – ale która w gruncie rzeczy jest sytuacją zupełnie nietypową i kompletnie niestandardową, a mianowicie kryzys uchodźczy – mówił Prezydent do samorządowców.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze