loader

Zaprzysiężenie nowych ministrów: Priorytetem niezmiennie bezpieczeństwo

Pięciu urzędników stojących w formalnym rzędzie w eleganckiej sali, trzymających czerwone teczki podczas ceremonii.

Na wniosek Premiera Donalda Tuska, Prezydent Andrzej Duda 13 maja 2024 roku dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Nowymi Ministrami zostali: Tomasz Siemoniak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Hanna Wróblewska – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jakub Jaworowski – Minister Aktywów Państwowych oraz Krzysztof Paszyk – Minister Rozwoju i Technologii. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Donald Tusk zapewnił, że słowem kluczem, także dla rządu w nowym składzie, cały czas pozostaje bezpieczeństwo. Podziękował też dotychczasowym ministrom za „przygotowanie gruntu pod nową, normalną rzeczywistość”.

Oficjalne Zaprzysiężenie Nowych Ministrów

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania nowych ministrów w rządzie Premiera Donalda Tuska. Prezydent Andrzej Duda odebrał ślubowanie nowych szefów resortów. Nowymi ministrami zostali:

  • Tomasz Siemoniak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
  • Hanna Wróblewska – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Jakub Jaworowski – Minister Aktywów Państwowych
  • Krzysztof Paszyk – Minister Rozwoju i Technologii

„Każdego dnia, każdej godziny, będziemy współpracowali i działali z każdym, kto ma dobrą wolę, na rzecz bezpieczeństwa i na rzecz oczyszczenia z tego ewidentnego zła. Chciałbym wszystkim przyrzec, że podobnie jak odchodzący ministrowie, cała Rada Ministrów z jej nowymi członkami, będzie temu poświęcała cały swój czas i energię dla dobra Rzeczpospolitej, dla naszego wspólnego bezpiecznego domu,” mówił Donald Tusk podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze