loader

Emeryci dostaną “czternastkę”

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę, która zakłada wypłatę tzw. 14. emerytury. To kolejne, po 13. emeryturze, wsparcie dla seniorów w Polsce. W uroczystościach, które odbyły się w Otwocku, uczestniczył także premier Mateusz Morawiecki.

– To, co robimy dla seniorów i najsłabszych grup społecznych, jest cechą charakterystyczną i podstawowym naszym postulatem, działaniem w ramach całej polityki społeczno-gospodarczej – podkreślił szef rządu.

14. emerytura to dodatkowe pieniądze, które otrzyma ponad 9 milionów seniorów w Polsce. Do większości z nich świadczenie trafi w listopadzie tego roku.

Poprawiamy jakość życia seniorów

“To wielka sprawa, że dzieje się to w czasie pandemii”

– powiedział prezydent Andrzej Duda tuż po podpisaniu ustawy gwarantującej wypłaty 14. emerytur. – Mimo trudności spowodowanych koronawirusem, znajdujemy pieniądze dla tak ważnej grupy społecznej – dodał.

14. emeryturę otrzymają emeryci i renciści, którzy pobierają świadczenie  o maksymalnej wysokości 2900 zł brutto. Dodatkowe pieniądze zasilą domowe budżety w sumie 9,1 mln osób.

“Konkretne wsparcie w postaci najpierw 13. a potem 14. emerytury ma być źródłem odrobinę lepszego życia dla seniorów, których życie nie zawsze było usłane różami”

– zauważył premier Mateusz Morawiecki.

“Na barkach dzisiejszych seniorów spoczywało mnóstwo obowiązków, m.in. odbudowa Polski po wojnie. Później walczyliście o naszą wolność. Pokolenie „Solidarności” walczyło o naszą suwerenność”

– wyliczał szef polskiego rządu.

“Nasza solidarność międzypokoleniowa, którą w ten sposób chcemy zaznaczyć, jest jasnym i oczywistym sygnałem naszej filozofii rządzenia i dialogu społecznego”

– dodał premier Mateusz Morawiecki.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze