loader

J. Szyman: Kluczowe są inwestycje w systemy elektronicznej dokumentacji medycznej

W rozmowie z capital24.tv Joanna Szyman, prezeska zarządu NEO Hospital opowiedziała jak przygotować się do zmieniającej się technologicznie rzeczywistości.

„W obszarze opieki zdrowotnej kluczowe są inwestycje w systemy elektronicznej dokumentacji medycznej (EHR), które zapewnią dostęp do danych klinicznych, pozwalają na zrozumienie stanu zdrowia populacji i po prostu umożliwiają świadczenia opieki cyfrowej w coraz większym spectrum użycia. Rozwiązania te powinny być przyjazne dla użytkowników i dostarczać im wartości. Technologie zupełnie zmieniły rzeczywistość na blokach operacyjnych, w szpitalach, dziś lekarze pracują z robotami chirurgicznymi, dzięki którym możemy oferować pacjentom zabiegi małoinwazyjne, niezwykle precyzyjne, dzięki temu pacjenci szybciej wracają do pełni sił i swoich aktywności życiowych.  Należy jednak pamiętać, że to kompetencja lekarzy czyni różnicę jakościową a nie sam robot. Ważne jest odpowiednie przygotowanie kadr. Tu także pomagają nam technologie, które fundamentalnie zmieniają system kształcenia kadr medycznych, w którym możemy wykorzystywać symulatory, modele 3d i wirtualną rzeczywistość. Następna granica chirurgii to integracja chirurgii cyfrowej, w tym sztucznej inteligencji i rozszerzonej rzeczywistość. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości lekarze mogą jednocześnie operować oraz przeglądać dane medyczne w postaci hologramów, np. obrazy ciała pacjenta w trójwymiarze. To także najlepszy sposób na wyświetlanie wszystkich niezbędnych danych z dokumentacji medycznej, zapewniający sterylność, gdyż hologramy to strumienie fotonów.”

 

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze