loader

Trzecia Droga: Koalicyjny Komitet Wyborczy PSL i Polski 2050

Trzecia Droga, propozycja dla wyborców szukających alternatywy, została przedstawiona jako koalicyjny komitet wyborczy współtworzony przez Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) i Polskę 2050. Prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, oraz przewodniczący Polski 2050, Szymon Hołownia, ogłosili tę współpracę na wspólnej konferencji prasowej.

Trzecia Droga ma być odpowiedzią na potrzeby wyborców zmęczonych konfliktami dwóch głównych obozów politycznych. Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że Trzecia Droga to wybór większego dobra, a nie mniejszego zła, oraz alternatywa dla obecnych rządzących i tych, którzy dążą do skrajności.

Lider PSL podkreślił, że Trzecia Droga to droga pod prąd, która prowadzi do źródła, a nie na skróty. Hołownia z kolei wskazał na potrzebę nadziei i polityki, która nie będzie skupiać się na sile polityków, ale na przywracaniu mocy obywatelom Rzeczpospolitej.

Według przewodniczącego Polski 2050, Trzecia Droga to autentyczna alternatywa, która odnosi się do czasów sprzed 2015 roku, ale nie ma powrotu do tego okresu. Wyzwania są zupełnie inne, a Polska musi się różnić od tej proponowanej przez PiS i Zjednoczoną Prawicę.

Trzecia Droga łączy tradycję z nowoczesnością, będąc wspólnym projektem najstarszej i najmłodszej partii w Polsce. Liderzy obu partii proszą o zaufanie wyborców, podkreślając, że mają plan, pomysł na Polskę i program, który jest głęboko przemyślany. Wspólnym celem jest wygranie wyborów, tworzenie najlepszego rządu i polepszanie jakości życia Polaków.

O autorze