loader

Sukces w pracy zależy nie tylko od umiejętności zawodowych

 W poszukiwaniu Brakującego elementu Przywództwa:

 

Sukces w pracy zależy nie tylko od umiejętności zawodowych.

Badania dowodzą, że szczęśliwy pracownik jest o 32% bardziej zaangażowany i aż o 125% bardziej odporny na wypalenie zawodowe.

 

Sukces w pracy zależy od jakości naszego życia prywatnego. Ludzie zadowoleni z życia są odporni na wypalenie zawodowe, bardziej wydajni i zaangażowani w pracę. Kompetencje w sferze osobistej stają się zatem kluczowe dla sukcesu w biznesie. Co to oznacza dla nowoczesnego lidera organizacji? Jak zarządzać ludźmi, aby rozwijać ich kompetencje prywatne i zawodowe? Poszukiwanie klucza do Spójnego Przywództwa® jako drogi do innowacyjnego biznesu i rozwoju społecznego ludzi jest tematem IV Konferencji Fundacji Humanites pt. Brakujący element Przywództwa.

 

Sukces w pracy zależy od jakości naszego życia prywatnego. Badania dowodzą, że szczęśliwy pracownik jest aż o 125% bardziej odporny na wypalenie zawodowe, o 16% bardziej wydajny, o 32% bardziej zaangażowany. Jest też o 46% bardziej zadowolony ze swojego życia zawodowego i mniej choruje[1]. Tymczasem aż 70% organizacji działających w Polsce nadal doświadcza problemu wypalenia zawodowego[2]. Wyniki ostatnich badań pokazują potrzebę dalszej głębokiej dyskusji nad tym zagadnieniem. Dyskusji, w której poszukamy odpowiedzi na pytanie jak zarządzać ludźmi, tak aby rozwijać ich kompetencje prywatne i zawodowe. W jaki sposób można zbudować Spójne Przywództwo®, w którym lider potrafi wziąć odpowiedzialność nie tylko za wyniki firmy, ale przede wszystkim za zarządzanych ludzi? Jak wspierać pracowników w rozwoju prywatnym i zawodowym kontrybuując do długoterminowego zwrotu w budowanie Kapitału Społecznego?

 

IV edycja Konferencji dla Liderów Biznesu  – Brakujący element Przywództwa – luty 2017 r. 

 

2 lutego 2017 Fundacja Humanites organizuje IV edycję Konferencji dla Liderów Biznesu. Tegoroczna konferencja odbywa się pod hasłem: „Brakujący element przywództwa”. To jedyna konferencja, która na przywództwo patrzy wielowymiarowo – zarówno przez pryzmat osiągnięć zawodowych lidera i jego organizacji, jak i jakości życia w ogóle. Gościem specjalnym imprezy będzie Kathy Bunce, uznana na świecie menedżer ds. zarządzania ludźmi, która podzieli się swoim szerokim doświadczeniem związanym z rozwojem przywództwa na wszystkich poziomach oraz różnorodnością np. w zakresie wieku czy wykształcenia w doborze kadry. Odniesie się do dobrych praktyk w zakresie zmiany perspektywy zatrudniania pracowników na rzecz zatrudniania ludzi.

 

Konferencja jest adresowana do wszystkich menedżerów i liderów w organizacjach, którzy wierzą, że miarą prawdziwego sukcesu w biznesie jest zarówno wynik firmy, jak i jakość życia ludzi tworzących ten wynik. Liderów, którzy rozumieją, że tworząc kulturę swojej firmy, budują też fundament dla rozwoju młodego pokolenia i którzy mają odwagę wziąć za to odpowiedzialność.

 

Tematyka konferencji:

  • Zatrudniamy ludzi czy pracowników?
  • Czy nasi Liderzy Biznesu są na 5 poziomie przywództwa?
  • Czy wartości w biznesie są dobre tylko wtedy, kiedy płyniemy z wiatrem?
  • Jak budować swój autorytet dając innym przestrzeń do rozwoju?
  • Czy odpowiedzialność pracodawcy powinna się kończyć na odpowiedzialności za rozwój zawodowy pracownika i jak to się ma do celów firmy i rozwoju społecznego?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą prelegenci konferencji, którzy przyjadą z Australii, Hiszpanii, Anglii i Polski. Ich inspirujące historie będą dotyczyć obu sfer życia – prywatnej i zawodowej.

 

Peter Brookes-Smith opowie na bazie osobistych doświadczeń o rozwijanej przez niego we Wrocławiu firmie Objectivity (Diament Forbes’a 2015) i o znaczeniu Spójnego Przywództwa w budowaniu dynamicznego biznesu opartego na wartościach w działaniach, nie deklaracjach, w szczególności w trudnych momentach wyzwań rynkowych.

 

Zofia Dzik – prezes Fundacji Humanites zaprosi nas na wędrówkę drogą rzadziej uczęszczaną, przybliżając nam autorski model Spójnego Przywództwa®, rozwoju przywództwa i zespołów wygrywających w sferze zawodowej i prywatnej. Natomiast Piotr Gospodarczyk, współpracujący z fundacją od lat, zabierze nas w podróż do świata muzyki i ciszy pokazując siłę znaczenia rytmu w życiu i wychodzenia poza swoją sferę komfortu.

 

Konferencja to nie tylko wykłady, ale także warsztaty. W panelu Ojców, Mężów, Menedżerów, prowadzonym przez  Christophe Dubus, Piotra Dziwoka i Przemysława Powalacza odpowiemy na pytania: Czy mężczyźni faktycznie zatracają się na wojnie ekonomicznej? Czy to prawda, że w świecie męskim albo mówimy o emocjach, albo o inteligencji – rzadko o inteligencji emocjonalnej? Na ile Prezes, Mąż, Ojciec to ciągle ta sama osoba?

 

1 2

O autorze