loader

Premier: państwo chce być partnerem dla przedsiębiorców

Ogród Japoński – zmodernizowane miejsce wypoczynku dla mieszkańców aglomeracji górnośląskiej

Na Śląsku powstało miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli wypocząć wśród drzew i szumu wody. Wodospad i wiśniowy sad – każdy, kto odwiedzi Park Śląski na pograniczu Siemianowic Śląskich, Chorzowa i Katowic – przeniesie się na chwilę do Japonii. Wszystko za sprawą rozbudowanego i zmodernizowanego Ogrodu Japońskiego pośrodku kilkumilionowej aglomeracji górnośląskiej. Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na Śląsku wziął udział w uroczystym otwarciu zmodernizowanych terenów zielonych.

– Kilka osób zapytało mnie dlaczego akurat Ogród Japoński w Parku Śląskim? Dlatego, że tak jak w Ogrodzie Japońskim można doszukiwać się równowagi, tak też w Polskim Ładzie szukamy równowagi i balansu pomiędzy wzrostem gospodarczym, dobrostanem społecznym, ale też kulturą i rekreacją – zauważył szef rządu. Premier dodał: – Japonia pokazała światu, że można być supernowoczesnym państwem, ale dbać jednocześnie o kulturę, tożsamość, obyczaje i tradycję. My idziemy podobną ścieżką. Chcemy być nowoczesnym krajem, ale zachować polską kulturę i wiarę.

Budowa Ogrodu rozpoczęła się już w 1967 r. Jednak to przedsięwzięcie nigdy nie zostało zakończone. W 2020 r. temat rozbudowy terenów zielonych nawiązujących do Kraju Kwitnącej Wiśni powrócił. Modernizacja i rozbudowa trwały rok. 

W Ogrodzie powstał m.in. wodospad oraz taras widokowy. Wyjątkowego klimatu dodają rośliny, wśród których nie mogło zabraknąć różnych gatunków odmian wiśni oraz magnolii. Po przebudowie Ogród Japoński zajmuje łącznie ok. 12,5 tys. m2.

Więcej zieleni w miastach i modernizacja boisk sportowych w ramach Polskiego Ładu

Główne filary Polskiego Ładu to niższe podatki, służba zdrowia, wyższe wynagrodzenia i emerytury oraz wsparcie rodzin. Obok tych kluczowych projektów, zaplanowane są także mniejsze działania, na których zyska nasza okolica. Dzięki temu, mieszkańcy będą mogli zrelaksować się i aktywnie spędzić czas wolny.

W ramach planu odbudowy polskiej gospodarki po pandemii COVID-19 zostaną podjęte setki działań z zakresu zazielenienia miast. Oprócz tego program zakłada też rozwój infrastruktury społecznej – czyli świetlic wiejskich, domów seniora oraz centrów integracji. Wiele obiektów infrastruktury kulturalnej i turystycznej doczeka się rewitalizacji i unowocześnienia. Z rządowym wsparciem modernizację przejdą także boiska i centra sportowe.

 

źródło: KPRM

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze