loader

Premier: państwo chce być partnerem dla przedsiębiorców

Od początku pandemii COVID-19 rząd wspierał firmy i pracowników w ramach Tarczy Antykryzysowej i Finansowej. Obecnie Polska ma coraz lepsze perspektywy rozwoju i jeden z najniższych poziomów bezrobocia w Unii Europejskiej. Dalszy rozwój gospodarczy zależy w znacznym stopniu od siły polskich przedsiębiorstw. Dlatego kolejnym ważnym krokiem będzie realizacja Polskiego Ładu. Szef rządu podczas wizyty w firmie Eko-Okna zaznaczył, że jest to program skierowany do przedsiębiorców – tak skonstruowany, żeby polska produkcja i eksport stale rosły. Podczas wizyty na Śląsku premier uczestniczył również w otwarciu Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim.

Polska z jednym z najniższych poziomów bezrobocia w UE

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na Śląsku odwiedził jednego z wiodących producentów okien w Europie – firmę Eko-Okna S.A. – Ten trudny rok pandemii COVID-19 przeszliśmy w miarę suchą stopą od strony gospodarczej –  dlatego, że polski eksport rozwijał się bardzo dobrze. Eksport był zwykle niższy niż import w Polsce. Dzisiaj się to coraz bardziej zmienia. Również dzięki takiej firmie jak Eko-Okna – zauważył szef rządu.

Według Eurostatu, Polska ma jeden z najniższych poziomów bezrobocia w Unii Europejskiej. Niska stopa bezrobocia jest zasługą szybkiej reakcji rządu na wybuch COVID-19 i uruchomienia programów pomocowych dla polskich firm. Do tej pory, wsparciem w ramach działań antykryzysowych objęliśmy ok. 8,1 mln miejsc pracy.

Polski Ład – program dla przedsiębiorców 

Dalszy rozwój gospodarczy zależy w znacznym stopniu od siły polskich przedsiębiorstw i od tego, czy będą potrafiły odnaleźć się w świecie po pandemii COVID-19. Odpowiedzią na te wyzwania jest Polski Ład. To bardzo ważne, aby w tym niepewnym czasie zbudować stabilne fundamenty, dzięki którym przedsiębiorcy zyskają poczucie bezpieczeństwa i pewność rozwoju. 

– W ramach Polskiego Ładu staramy się, aby całość była pewnym logicznie ułożonym obrazkiem gospodarczym. Żeby te kropki na rysunku gospodarczym były połączone ze sobą we właściwy sposób – podkreślił szef rządu. Dodał, że państwo polskie jest po stronie przedsiębiorców. Polski Ład to program tak skonstruowany, żeby polska produkcja i eksport rosły. To powoduje, że dzięki producentom polskim jest więcej wysokopłatnych miejsc pracy.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze