loader

Minister kultury ogłasza wyniki programu „Czasopisma”

Mężczyzna stojący na podium z mikrofonami.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił wyniki naboru do programu „Czasopisma” podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Dofinasowanie otrzymało 79 zadań na łączną kwotę ponad 6 mln zł, co stanowi istotny krok w wsparciu kultury i sztuki w Polsce.

„Przyznane w tym roku środki w ramach programu „Czasopisma” są symbolem polityki, która nikogo nie wyklucza, ale dba o poziom i rzetelność debaty, czyli o to, co w kulturze najważniejsze” – powiedział minister Bartłomiej Sienkiewicz.

Minister podkreślił, że wybierając dofinansowanie, kierował się głównie jakością publikacji oraz ich wkładem w kulturę i sztukę. Przyznane środki mają również odzwierciedlać różnorodność debaty publicznej w Polsce.

W naborze na rok 2024 do Instytutu Książki wpłynęło 168 wniosków, z których 7 zostało uznanych za błędne formalnie. Dofinansowanie uzyskało 79 wniosków na łączną kwotę ponad 6 mln zł. Pula środków dla tegorocznego programu została zwiększona o prawie 1 000 000 zł.

Program „Czasopisma” ma na celu wspieranie najbardziej znaczących ogólnopolskich czasopism kulturalnych i naukowych. Wsparcie skupia się na tytułach o profilu artystycznym, literackim i naukowym, które prezentują różne dziedziny twórczości oraz rozwijają wokół nich dyskurs krytyczny.

Dofinansowane tytuły powinny wyróżniać się zarówno wysokim poziomem merytorycznym, jak i oryginalną, spójną koncepcją, mającą istotny wpływ na kulturę publiczną.

Osoby, które chcą złożyć odwołania w związku z wynikami naboru, mogą to zrobić do 24 marca 2024 r.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze