loader

Wyzwania współczesnych menedżerów

Blondynka siedzi na fioletowym krześle.

Współczesny świat biznesu nieuchronnie stawia przed menedżerami liczne wyzwania. Istniejące już od dawna zagadnienia związane z działalnością gospodarczą zyskały nowy wymiar w obliczu dynamicznych zmian, jakie przyniosła era technologiczna. Jednym z najbardziej palących problemów, przed którym stają menedżerowie, jest odpowiedni dobór personelu.

 

Od momentu, gdy świat został zaskoczony pandemią COVID-19, menedżerowie musieli szybko adaptować się do zmieniającej się rzeczywistości. Pandemia wprowadziła nie tylko nowe wyzwania zdrowotne, ale także skomplikowane zmiany w sposobie funkcjonowania firm. Walka z pandemią, wojny handlowe, inflacja – to tylko niektóre z trudności, które pojawiły się na horyzoncie menedżerów. Jednakże, jednym z najbardziej wymagających zadań jest właśnie dobór personelu, który odzwierciedli nowe wymagania oraz dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku pracy o czym mówi Beata Drzazga założycielka BetaMed S.A.

 

Coraz częściej słyszymy o konieczności pracy zdalnej. Dla niektórych branż jest to idealne rozwiązanie, jednak nie zawsze sprawdza się. Wartość hybrydowego modelu pracy jest obecnie przedmiotem dyskusji w wielu firmach. Niemniej jednak, kluczowym aspektem w doborze pracowników jest ich otwartość na nowe technologie i zmiany. W czasach, gdy sztuczna inteligencja oraz nowości technologiczne odgrywają coraz większą rolę, menedżerowie poszukują pracowników, którzy nie tylko posiadają odpowiednią wiedzę, ale także są gotowi ją rozwijać.

author avatar
Schultz
Rita Schultz, redaktor, wykładowca akademicki z ponad 20 letnim stażem, szkoleniowiec, prelegent.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze