loader

Wspólny głos Polski i Czech w sprawach międzynarodowych: Rozmowy ministra Radosława Sikorskiego w Pradze

Dwóch mężczyzn w strojach biznesowych spaceruje i rozmawia w eleganckim korytarzu z łukowymi sufitami.

Swoją dwudniową wizytę w Pradze szef polskiej dyplomacji rozpoczął od spotkania z ministrem Janem Lipavským.

Polsko-czeskie konsultacje potwierdziły, że oba kraje mówią jednym głosem w wielu istotnych kwestiach. Dyskusja ministrów spraw zagranicznych dotyczyła stosunków dwustronnych, jak również współpracy regionalnej i zagadnień o żywotnym znaczeniu dla bezpieczeństwa w Europie. Jednym z nich jest wielowymiarowe wsparcie Ukrainy, w które zarówno Polska jak i Czechy są zaangażowane od samego początku inwazji rosyjskiej.

„Nasze konsultacje potwierdziły nasze zgodne stanowisko w kwestiach dotyczących bezpieczeństwa Europy Środkowej. Polska i Czechy są gotowe do współpracy w celu wzmocnienia wsparcia dla Ukrainy w obliczu trwającej agresji rosyjskiej” – podkreślił minister Sikorski.

Minister Sikorski potwierdził ponadto dołączenie Polski do czeskiej inicjatywy w zakresie pozyskiwania amunicji dla Ukrainy.

Rozmowy dotyczyły także wspólnych działań na rzecz zaostrzenia sankcji wobec Rosji, w tym eliminowania możliwości ich obchodzenia.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze