loader

Szybsze przelewy, większe możliwości dla firm: Integracja Comarch ERP Optima z iPKO biznes

Profesjonalista analizujący dane na laptopie z wykresami i wykresami na ekranie, przeglądając wydrukowane dokumenty w dobrze oświetlonym biurze.

Klienci korporacyjni PKO Banku Polskiego mogą od teraz realizować przelewy bez logowania się do serwisu iPKO biznes. Szybsze transakcje są możliwe dzięki integracji z systemem Comarch ERP Optima. Rozwiązanie to usprawnia obsługę finansowo-księgową w firmie i znacząco skraca czas wykonania operacji.

Z integracji skorzystają firmy będące klientami PKO Banku Polskiego. Do tej pory realizowali oni przelewy, logując się do panelu iPKO biznes. Teraz transakcje będą mogli przeprowadzać bezpośrednio w systemie Comarch ERP Optima.

„Do puli integracji systemów Comarch ERP z bankami takimi jak Bank Pekao, ING, mBank czy Santander, dołączamy teraz kolejną – z PKO BP. To duże ułatwienie dla firm korzystających z naszego oprogramowania Comarch ERP Optima. Dzięki temu firmy nie tylko zmniejszą czas potrzebny na wykonanie operacji finansowej, ale też ograniczą potencjalne błędy czy zyskają szybki dostęp do informacji o finansach organizacji” – tłumaczy Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarch i dyrektor Sektora Enterprise Solutions.

„Naszym celem jest nieustanny rozwój serwisu iPKO biznes dzięki wdrażaniu funkcji, które ułatwiają pracę naszym klientom. Dlatego integrujemy bank z najpopularniejszymi systemami finansowo-księgowymi, z których korzystają duże firmy. Dzięki współpracy z naszym partnerem – firmą Comarch – udostępniliśmy takie rozwiązanie klientom korzystającym z iPKO biznes i pracującym w Comarch ERP Optima. Wspólnie z firmą Comarch planujemy integrację z ich kolejnymi systemami” – mówi Mariusz Dąbrowski, dyrektor Departamentu Produktów Transakcyjnych w PKO Banku Polskim.

Co ważne, wymiana komunikatów między oboma podmiotami jest w pełni bezpieczna, co zapewnia szyfrowanie przez funkcjonujące od lat rozwiązanie webservices. Klienci mają do wyboru dwa sposoby uwierzytelnienia i podpisywania zleceń: za sprawą certyfikatu wydawanego przez bank oraz za pomocą podpisu kwalifikowanego.

Firmy, chcące aktywować usługę, mogą to zrobić w serwisie iPKO biznes.

Comarch ERP Optima to najpopularniejszy w Polsce program stworzony dla małych i średnich firm z każdej branży, obsługujący sprzedaż, zarządzanie, prowadzenie księgowości oraz kadr i płac. Dzięki wbudowanym dedykowanym rozwiązaniom to najchętniej wybierane oprogramowanie księgowe wśród biur rachunkowych i doradców podatkowych. System Comarch ERP Optima jest dostępny w modelu stacjonarnym oraz w modelu usługowym (w „chmurze”), dzięki czemu użytkownicy mogą kompleksowo zarządzać procesami w firmie przez internet. Oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane zgodnie ze zmianami w przepisach.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze