loader

Wiemy jakie było bezrobocie w lutym

Potwierdziły się szacunki Ministerstwa i Rodziny i Polityki Społecznej. Pod koniec lutego br. stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,5 proc. i była niższa o 1,1 pkt. proc. niż przed rokiem.

Pod koniec lutego br. w urzędach pracy zarejestrowanych było ok. 921 tys. osób bezrobotnych, o prawie 178 tys. mniej niż w lutym 2021 roku. W porównaniu ze styczniem br. liczba bezrobotnych w Polsce spadła o 5,4 tys. osób. 

W lutym zatrudnienie znalazło ponad 54 tys. osób bezrobotnych, a do urzędów pracy wpłynęło prawie 118 tys. ofert pracy. Stopa bezrobocia w żadnym województwie nie osiągnęła dwucyfrowego poziomu, a w rejestrach urzędów pracy figuruje sporo mniej osób niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Sytuacja na rynku pracy jest stabilna – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwach

W lutym stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła 5,5 proc. i – względem poprzedniego miesiąca – nie zmieniła się. Najniższe bezrobocie odnotowano w województwie wielkopolskim (3,2 proc.) a najwyższe w województwie warmińsko-mazurskim (9 proc.) 

Polska na 2. miejscu w UE z najniższym bezrobociem

Według danych Eurostatu opublikowanych na początku marca br. Polska znajduje się w czołówce krajów z najniższym bezrobocie w Unii Europejskiej. Pod koniec lutego br. stopa bezrobocia w naszym kraju wyniosła 2,8 proc. i była na dużo niższym poziomie, niż wynosi średnia unijna (6,2 proc.) oraz średnia dla krajów strefy euro (6,8 proc.).

 

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze