loader

Santander Leasing wychodzi naprzeciw finansowaniu prywatnej opieki zdrowotnej

Santander Leasing w tych trudnych i wymagających wsparcia czasach oferuje finansowanie prywatnej opieki zdrowotnej na szczególnych zasadach. Przedsiębiorcy funkcjonujący w tym segmencie gospodarki mogą liczyć

na ofertę pożyczki przy 0 proc. udziału własnego oraz zawieszeniu spłaty rat kapitałowo-odsetkowych na okres 6 miesięcy.

W lutym br. Santander Leasing informował, że w całym 2019 r. zarejestrował ponadrynkowe wzrosty w dynamice w finansowaniu całego segmentu medycznego gdzie Spółka odnotowała wynik na poziomie prawie +19 proc. r/r, gdzie cały rynek leasingu zarejestrował spadek inwestycji w tym segmencie o niespełna 9 proc. r/r.

– Z uwagi na COVID niepewność rządzi dziś gospodarką i biznesem. Z drugiej strony jeszcze niespełna 3 miesiące temu przedsiębiorstwa i ich nastroje wskazywały, że skłonność inwestycyjna firm posiadała nadal spory potencjał wzrostowy. Dzisiaj stajemy przed wyzwaniem, aby zapewnić firmom przetrwanie i budować elastyczne formy wsparcia ich finansowania – podkreśla Daniel Mrozek, dyrektor partnerstwa strategicznego i marketingu Santander Leasing – Nasza oferta Medyklease skierowana dla podmiotów z prywatnego sektora służby zdrowia przewiduje karencję w spłacie rat nawet do 6 m-cy. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nowoczesny gabinet to przede wszystkim jego wyposażenie, a więc innowacyjny sprzęt oraz konieczna i systematyczna wymiana aparatury. Dzięki naszej ofercie można już dzisiaj zmodernizować swoją działalność, a spłatę rat rozpocząć wówczas jak sprzęt zacznie na siebie zarabiać – dodaje.

Jeszcze w grudniu 2019 r. analitycy PMR wskazywali, że wartość rynku prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce będzie rosła do 2024 r. w tempie 6,3 proc. średniorocznie. Prognozy

1 2

O autorze