loader

Rada ds. Bezpieczeństwa i Obronności o cyberbezpieczeństwe

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni to temat dzisiejszego posiedzenia prezydenckiej Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności. Wszyscy spodziewają się tego, że wojny nie będą już wyglądały tak, jak pamiętamy je z historii, tylko w głównej mierze będą wojnami toczącymi się w cyberprzestrzeni – podkreślał Prezydent Andrzej Duda w wystąpieniu otwierającym spotkanie. 

W Belwederze z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy odbyło się posiedzenie Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności  – To posiedzenie wpisuje się w trudny moment. Temat cyberbezpieczeństwa ma w tym zakresie wyjątkowy wymiar –  to współczesne realne zagrożenie dla każdego państwa – mówił Prezydent RP. – Nie jest tajemnicą, że współcześni agresorzy wyspecjalizowani są w zakresie cyberataków. Dziś będziemy rozmawiać o tym, jak Polska się przed nimi zabezpiecza oraz jakie są przed nami wyzwania – zapowiedział.

W posiedzeniu Rady wziął udział gen. bryg. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

To już trzecie spotkanie tego prezydenckiego gremium.

źródło: prezydent.pl

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze