loader

Rada Dialogu Społecznego o sytuacji przedsiębiorców

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w zdalnym posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego. Tematem dzisiejszego spotkania był wpływ zmian podatkowych wprowadzonych przez Polski Ład na sytuację pracowników i przedsiębiorców.

Obecni na posiedzeniu przedstawiciele strony przedsiębiorców, pracodawców i pracowników przedstawili swoje uwagi i zastrzeżenia dotyczące wprowadzanych zmian podatkowych, wskazali jednocześnie na pozytywne aspekty wynikające z Polskiego Ładu, jak np. zwiększenie kwoty wolnej od podatku, czy podniesienie progu podatkowego. Przedstawiciel Ministerstwa Finansów, Minister Artur Soboń zapewnił, że resort zbiera wszystkie opinie i pracuje nad całościowym projektem zmian przepisów dotyczących „Polskiego Ładu”.

Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że jako patron dialogu społecznego z uwagą wsłuchuje się w te wszystkie głosy i stanowiska. Prezydent zadeklarował, że będzie monitorował przebieg prac w Ministerstwie Finansów i ma nadzieję, że zostanie mu przedstawiony kompleksowy pakiet zmian, wypracowany w dialogu ze wszystkimi środowiskami.

Panu Prezydentowi podczas posiedzenia towarzyszyła Szefowa Kancelarii Minister Grażyna Ignaczak–Bandych oraz Minister Bogna Janke Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta.

Wcześniej Prezydent RP dokonał zmian w składzie Rady Dialogu Społecznego, odwołując przedstawiciela strony pracodawców Andrzeja Malinowskiego – reprezentującego Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. W jego miejsce powołany został pan Jacek Cieplak – członek zarządu Pracodawców RP.

źródło: prezydent.pl

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze