loader

Premier Morawiecki w Niemczech: Unia Europejska musi stawiać czoła Rosji

Premier Polski Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Niemczech wygłosił przemówienie na cześć prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i narodu ukraińskiego, którzy zostali uhonorowani Nagrodą Karola Wielkiego. Szef polskiego rządu podkreślił wartość suwerenności i niepodległości oraz męstwo prezydenta Zełenskiego, który nie pozwolił na zdestabilizowanie swojego kraju oraz Europy.

Morawiecki wezwał Unię Europejską do stawienia czoła Rosji, która neguje europejskie wartości. Premier zwrócił uwagę na zbliżanie się Ukrainy do integracji z UE i zaapelował o pełne wsparcie dla Zełenskiego i narodu ukraińskiego, które będzie kluczowe dla wzmocnienia pokoju i bezpieczeństwa Europy.

– Wiemy doskonale, że to właśnie dobry sprzęt, dobra, silna armia i współpraca z naszymi sojusznikami, są najlepszą gwarancją naszego bezpieczeństwa na przyszłość – mówił premier.

W trakcie wizyty w Niemczech premier Morawiecki spotkał się także z polskimi lotnikami, którzy pełnią służbę w Bazie Sił Wczesnego Ostrzegania NATO w Geilenkirchen. Podkreślał znaczenie dobrej współpracy z sojusznikami, silnej armii i nowoczesnego sprzętu dla bezpieczeństwa Polski i Europy.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze