loader

Premier Donald Tusk: Orędzie Noworoczne pełne nadziei i optymizmu

Premier Donald Tusk wygłosił poruszające orędzie noworoczne na antenie TVP. W swoim przemówieniu, Tusk podkreślił trudności mijającego roku, wskazując na emocje, spory, ale też na obywatelskie przebudzenie i triumf demokracji. Szczególnie zaznaczył rekordową frekwencję wyborczą, co świadczy o rosnącym zaangażowaniu obywateli w życie polityczne kraju.

Podczas orędzia, Premier Tusk odwołał się do swoich wcześniejszych zobowiązań i obietnic, które złożył podczas marszu miliona serc. Wskazał na konieczność zwycięstwa nad złem i rozliczenia się z przeszłością, co, jak stwierdził, już się dzieje.

Premier podkreślił również, jak bardzo Polska jest ceniona na arenie międzynarodowej. Przytoczył liczne komplementy i wyrazy uznania, jakie Polska i Polacy otrzymują od światowych liderów i autorytetów. Tusk wskazał, że to właśnie Polacy w 2023 roku zadziwili świat, stając się symbolem nadziei dla tych, którzy pragną wolności.

Donald Tusk wyraził także wdzięczność i podziękowania dla obywateli, podkreślając ich wkład w budowanie lepszej przyszłości. Zaznaczył, że nadchodzący rok będzie okresem normalizacji, zgody i budowania pewności jutra. Premier zapowiedział również powrót do zaufania w nauce, ekspertach i zdrowym rozsądku, co ma być kluczowe w odbudowie pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Orędzie Tusk zakończył mocnym akcentem na współpracę międzynarodową, zamiarem zastąpienia konfliktów z sojusznikami konstruktywnym dialogiem i poszukiwaniem wspólnych celów.

Podsumowując, orędzie Premiera Tuska stało się wyrazem optymizmu i nadziei na nadchodzący rok, podkreślając jedność i siłę narodu polskiego w obliczu wyzwań.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze