loader

Prezydent Andrzej Duda: Nowy Rok, stare wyzwania i nowe nadzieje

W mijającym roku Polska doświadczyła znaczących przemian politycznych. Prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do tych wydarzeń, stwierdził: „Po ośmiu latach zmieniła się w naszym kraju większość parlamentarna, zmienił się premier, zmienił się rząd. Ale nie zmieniło się najważniejsze zadanie, jakie stoi przed rządzącymi. To konieczność dbania o bezpieczeństwo naszej Ojczyzny. O bezpieczeństwo Polek i Polaków.”

Podkreślając nieustającą potrzebę dbania o bezpieczeństwo narodowe, Prezydent zaznaczył: „Poważne zagrożenia zewnętrzne dla naszej Ojczyzny nigdzie nie zniknęły. Dlatego musimy cały czas wzmacniać i modernizować polską armię. Wzmacniać sojusze.”

Zwracając uwagę na wewnętrzne konflikty polityczne i niedawne próby przejęcia mediów publicznych, Prezydent Duda stwierdził: „Niestety w ostatnich dniach koalicja rządowa próbując przejąć media publiczne złamała te zasady. Po raz pierwszy w wolnej Polsce po 1989 roku doszło do próby siłowego przejęcia mediów publicznych.” Podkreślił również, że „z mojej strony nigdy nie będzie zgody na łamanie Konstytucji.”

W kontekście rocznic przystąpienia Polski do NATO i Unii Europejskiej, Prezydent zauważył: „Ale nasza obecność w Unii i w NATO wymaga ciągłego zabiegania o realizację polskich interesów.” Wskazał na nadchodzący szczyt NATO w Waszyngtonie i prezydencję Polski w Radzie Unii Europejskiej jako kluczowe wydarzenia.

Zakończył swoje przemówienie życzeniami dla Polaków: „Pomimo wielkich emocji, jakie mamy w polskiej polityce, licznych niepokojów na świecie i wielkiego dramatu wojny, która rozgrywa się za naszą wschodnią granicą, niech to będzie dla Polski, dla polskich spraw i polskich rodzin dobry rok. Niech to będzie dla Państwa dobry rok w życiu osobistym i zawodowym. Życzę Państwu zdrowia, szczęścia, miłości i spokoju.”

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze