loader

Optymalizacja kosztów i wyzwania ESG – perspektywa OVHcloud

Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud, mówi otwarcie o wyzwaniach, które czekają firmy w obliczu trudności gospodarczych i zmian społecznych. W obecnym roku, określanym przez analityków McKinsey jako czas prób i testów, firmy muszą mierzyć się z różnorodnymi problemami, począwszy od konsekwencji pandemii COVID-19, przez wojnę w Ukrainie, galopującą inflację, podwyżki cen energii elektrycznej, a na zaburzonych łańcuchach dostaw i deficycie komponentów kończąc.

Paszkiewicz przewiduje, że najważniejszym zagadnieniem dla firm w najbliższym czasie będzie optymalizacja kosztów, co OVHcloud rozumie jako strategiczną inwestycję. W dobie cyfryzacji, nowe technologie mogą skutecznie wspierać ten proces, przyczyniając się do zwiększenia efektywności działania firm i generowania oszczędności.

Kolejnym wyzwaniem będzie implementacja przepisów ESG (środowiskowych, społecznych i związanych z zarządzaniem korporacyjnym), które mają na celu wprowadzenie bardziej zrównoważonych i odpowiedzialnych praktyk biznesowych. Paszkiewicz podkreśla, że konsekwentne wdrażanie strategii docierania do nowego pokolenia konsumentów – świadomych, krytycznych i wrażliwych na cenę – to kolejny kluczowy aspekt, który będzie miał wpływ na przyszłość biznesu.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej wypowiedzi Roberta Paszkiewicza na portalu Capital24.tv.

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze