loader

Analityka w służbie zarządzania ryzykiem: Perspektywa Willis Towers Watson

Jako wiodący broker ubezpieczeniowy, Willis Towers Watson Polska sp. z o.o. (WTW) podkreśla kluczowe znaczenie analityki w procesie zarządzania ryzykiem, w tym w zakresie ubezpieczeń. W materiale wideo dostępnym na portalu Capital24.tv, Paweł Chmielewski, Dyrektor Działu Ubezpieczeń Majątkowych Willis Towers Watson Polska, dzieli się wizją firmy dotyczącą wykorzystania narzędzi analitycznych.

WTW uważa, że stawienie czoła zarówno oczekiwanych, jak i unikalnych problemów, które napotyka organizacja, wymaga indywidualizowanych rozwiązań. Przy tym, kluczowe staje się dostarczanie kadrom zarządzającym informacji, które umożliwiają podejmowanie świadomych decyzji.

„Jaki poziom limitu należy wybrać? Jaką część ryzyka można zatrzymać? Które ryzyka są krytyczne dla organizacji? Jak wydatki na ubezpieczenia przekładają się na bilans spółki?” – to tylko niektóre pytania, na które firmy mogą odpowiedzieć dzięki narzędziom analitycznym oferowanym przez WTW, takim jak Property Quantified, D&O Quantified, Climate Quantified czy Cyber Quantified.

Doświadczenie analityczne Willis Towers Watson połączone z wiedzą fachową pozwala na dokładne analizowanie programów ubezpieczeniowych klientów i wskazywanie obszarów wymagających poprawy. Firma posiada sprawdzone podejście do definiowania, modelowania i wyceniania alternatywnych form transferu ryzyka.

W zgodzie z podejściem firmy, dogłębna analiza powinna być jednym z kluczowych etapów zarówno w cyklu zarządzania ryzykiem, jak i cyklu zakupu ubezpieczenia. Dzięki temu klienci WTW mają pewność, że posiadają najbardziej dopasowany do ich potrzeb program ubezpieczeniowy i korzystają z usług ubezpieczycieli w sposób efektywny.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej wypowiedzi Pawła Chmielewskiego, dostępnej na portalu Capital24.tv.

O autorze