loader

Nigeria: 21st Century Technologies przeznacza 75 milionów dolarów na projekt Ogun Digital Economy

Firma informatyczna 21st Century Technologies Limited (21CTL) nawiązała współpracę z rządem stanu Ogun w celu wykonania projektu Ogun State Digital Economic Empowerment Project (OGDEIP)

21st Century zainwestowało blisko 75 milionów dolarów w oczekiwaniu, że dzięki tej inicjatywie gospodarka stanu Ogun wzrośnie o dodatkowe 100 miliardów dolarów.

Projekt został ogłoszony przez wiceprezydenta Nigerii Yemi Osinbajo w obecności wiceprzewodniczącego wykonawczego Komisji Łączności Nigerii, prof. Umar Garba Danbatta, minister komunikacji i gospodarki cyfrowej, dr Isa Pantami oraz przedstawicieli Zgromadzenia Narodowego i innych interesariuszy z branży.

Osinbajo pochwalił stan Ogun za podjęcie odważnego kroku na drodze do wprowadzenia ogólnej gospodarki cyfrowej kraju.

Wiceprezydent, który wirtualnie uruchomił projekt, uznał pilną potrzebę demokratyzacji dostępu do internetu w kraju, dodając, że technologia cyfrowa to przyszłość wszystkich aspektów ludzkiej egzystencji.

Powiedział: „Ten projekt jest kluczowym elementem celu Pana Prezydenta, jakim jest łączność szerokopasmowa dla wszystkich do 2023 roku. Ta ambicja jest teraz zapisana w naszym Planie Zrównoważonego Rozwoju Gospodarczego. W ramach krajowego zobowiązania do udostępnienia łączności szerokopasmowej wszystkim, przypominają Państwo, że w 2017 r. Gubernatorzy państw pod auspicjami Narodowej Rady Gospodarczej (NEC) w 2017 r. Zgodzili się zharmonizować opłaty, nad którymi obecnie trwają prace.

„Federalne Ministerstwo Komunikacji i Gospodarki Cyfrowej uruchomiło Narodowy Plan Szerokopasmowy, który ma na celu zapewnienie prędkości pobierania danych w całej Nigerii minimum 25 Mb/s na obszarach miejskich i 10 Mb/s na obszarach wiejskich, z efektywnym zasięgiem dostępnym na co najmniej 90% populacji do 2025 r. po przystępnych cenach ”.

Osinbajo pochwalił także 21st Century Technologies za ogromne zaangażowanie w projekt, dodając, że zrewolucjonizuje to każdy aspekt życia społeczno-gospodarczego w stanie Ogun.

Wcześniej gubernator stanu Ogun, Dapo Abiodun, stwierdził, że strategia OGDEIP polega na zapewnieniu łączności szerokopasmowej w każdym zakątku stanu Ogun.

1 2

O autorze