loader

Komputronik Biznes dla Berlitz – migracja zasobów i outsourcing IT

Komputronik Biznes zrealizował projekt przeniesienia zasobów informatycznych polskiego oddziału Berlitz do nowego Data Center, zlokalizowanego we Frankfurcie. Migracja była pierwszym etapem długoterminowej współpracy w ramach usługi outsourcingu IT.

 

Berlitz to firma edukacyjno – szkoleniowa, obecna w 73 krajach, w tym w Polsce. Jest światowym liderem na rynku szkoleń językowych, kulturowych i biznesowych. Jej oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm, w tym także największych korporacji. Ze względu na szeroką grupę docelową, nauka może odbywać się w każdym możliwym formacie i za pośrednictwem wielu kanałów, takich jak szkoły językowe, lekcje indywidulane lub grupowe, Internet, urządzenia mobilnie. W Polsce Berlitz ma obecnie 9 aktywnych szkół.

 

Firma Berlitz zdecydowała się na przeniesienie swoich zasobów informatycznych z Polski do nowego Data Center we Frankfurcie. Projekt ten zakładał migrację środowiska IT wraz z przepięciem kont użytkowników. Ze względu na specyfikę działania Berlitz oraz konieczność zachowania nieprzerwanej pracy biur, cały proces był skomplikowany technicznie i logistycznie. Zrealizowali go doświadczeni w projektach międzynarodowych technicy i inżynierowie Komputronik Biznes, przy zdalnej współpracy z przedstawicielami działu IT w Niemczech, odpowiedzialnymi za projekt z ramienia Klienta.

 

Migracja do nowego data center przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. Chcieliśmy uniknąć przestojów w pracy biur. Jasne stało się dla nas, że zyskaliśmy partnera technicznego, który szybko poznał nasze środowisko informatyczne, nauczył się jak pracujemy i zrozumiał nasze potrzeby oraz procesy biznesowe. Dlatego powierzyliśmy firmie Komputronik Biznes obsługę informatyczną wszystkich naszych biur w Polsce – komentuje Małgorzata Sprusińska, Operations Manager Berlitz.

 

Współpraca w ramach projektu pozwoliła na przeprowadzenie inwentaryzacji i weryfikacji stanu sprzętu IT, a także na ustalenie standardów dla oddziału Berlitz w Polsce. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem, a jednocześnie najkorzystniejszym pod względem finansowym, okazała się usługa outsourcingu. Opcja ta jest zdecydowanie tańsza, niż budowa dedykowanego działu IT dla oddziałów w Polsce.

author avatar
Sobczak
Komputronik Biznes Sp. z o.o. to integrator rozwiązań na rynku IT, oferujący doradztwo i kompleksową obsługę przedsiębiorstw i instytucji. Opracowuje i realizuje plany kompleksowej informatyzacji, w tym modernizacji już istniejących systemów informatycznych. Komputronik Biznes posiada 6 filii w największych polskich miastach i skupia zespół stu kilkudziesięciu doświadczonych doradców, inżynierów i techników w całej Polsce. Spółka wchodzi w skład struktury Grupy Kapitałowej Komputronik SA.

1 2

O autorze