loader

Fundacja NEONET z pomocą dla szkół i szpitali

Prawie 100 000 złotych – tyle dla wrocławskich placówek medycznych i edukacyjnych przekazała Fundacja NEONET Pomagamy, działając tam, gdzie wsparcie jest dziś szczególnie potrzebne oraz odpowiadając na potrzeby i apele lokalnej społeczności. Niezbędne produkty trafiły do szpitali i szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Wrocławia.

 

Wsparcie pierwszej linii

 

Chcąc wyrazić najwyższe uznanie dla wszystkich pracowników służby zdrowia i wspomóc ich w walce z trudnym, choć niewidzialnym przeciwnikiem, Fundacja NEONET Pomagamy w ostatnim czasie przekazała placówkom medycznym sprzęt ochronny, w tym między innymi maseczki, przyłbice, kombinezony czy bezdotykowe stacje dezynfekujące.

 

–  Sprzęty, które przekazaliśmy m.in. do Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu to w obecnej sytuacji artykuły pierwszej potrzeby dla placówek medycznych. Mają one poprawić bezpieczeństwo lekarzy, pielęgniarek i ratowników. Decyzja o udzieleniu pomocy uwzględniającej priorytetowe potrzeby była po naszej stronie natychmiastowa. W tych trudnych chwilach, działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu powinny być dostosowane do codziennie zmieniających się realiów. Działamy elastycznie, bo tylko w ten sposób możemy pomagać efektywnie – mówi Daiana Esenwa-Lendzion, menadżer działu PR & CSR w NEONET.

 

Z kolei do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego i Dolnośląskiego Centrum Onkologii trafiły oczyszczacze powietrza, które stanowić będą realne wsparcie dla pacjentów z grupy podwyższonego ryzyka, a także sprzęt AGD, na który zapotrzebowanie zgłosił personel szpitala. W grę wchodziły produkty z niemal każdej kategorii: od pralek i suszarek do prania, przez parownice do ubrań, chłodziarko-zamrażarki, kuchenki mikrofalowe, aż po tostery.

 

1 2

O autorze