loader

Fałszował faktury teraz spędzi 3,5 roku w więzieniu

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 39-latka poszukiwanego trzema listami gończymi oraz zarządzeniem sądu. Mężczyzna został skazany na 3,5 roku pozbawienia wolności za oszustwa i wystawianie podrobionych faktur. Jest również podejrzany o kolejne przestępstwa, w tym wyłudzenie 8,5 mln zł i powoływanie się na wpływy w różnych instytucjach, za które grozi mu dodatkowe 8 lat więzienia.

39-latek został zatrzymany na jednej z ulic Gdańska, gdy próbował uciec na widok policjantów. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Policjanci przeszukali miejsce, w którym się ukrywał, zabezpieczając dowody w trwającym śledztwie.

Mężczyzna ma do odbycia karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, zaś za przestępstwo wyłudzenia grozi mu kolejne 8 lat więzienia.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze