loader

Umowy zawierane na podstawie fałszywych dokumentów: 10 kolejnych osób zatrzymanych

Policjanci CBŚP zatrzymali kolejnych 10 osób w ramach śledztwa prowadzonego przez wielkopolski pion PZ Prokuratury Krajowej. Sprawa dotyczy importowania taniego sprzętu z Chin, który później był sprzedawany jako markowe urządzenia medyczne w medycynie estetycznej za pośrednictwem umów leasingowych. Łącznie w śledztwie występuje już 28 podejrzanych.

Śledztwo prowadzone przez Policję z Zarządu w Poznaniu CBŚP oraz prokuratorów z Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu dotyczy działań zorganizowanej grupy przestępczej. Członkowie tej grupy podejrzani są o popełnianie przestępstw przeciwko mieniu, dokumentom oraz obrotowi gospodarczemu.

W ramach tego śledztwa, policjanci CBŚP zatrzymali 10 kolejnych osób. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że ich rola polegała na zawieraniu umów leasingowych na podstawie fałszywych dokumentów, które zawyżały wartość sprzętu medycznego. Niektórzy z podejrzanych wyszukiwali osoby, które stawały się leasingobiorcami. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw i posługiwania się podrobionymi dokumentami. Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec trzech podejrzanych.

W wyniku śledztwa prokurator zabezpieczył mienie o wartości około 4,7 mln zł, obejmujące nieruchomości, pieniądze, samochody oraz nietypowe mienie, jak sprzęt muzyczny, rękawiczki i maseczki jednorazowe.

(źródło: CBŚP)

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze