loader

Edukacja 2.0 dzięki… SMS-om

Jednostki oświatowe coraz częściej konkurują ze sobą o uwagę rodziców czy studentów. Wybór przedszkola lub uczelni niejednokrotnie jest podyktowany dostępnością przydatnych informacji i ich odpowiednim przekazaniem, a także jakością obsługi. Wyróżniające się placówki stawiają na komunikację dwukierunkową z grupami zainteresowanymi ich usługami. Ciekawym narzędziem do prowadzenia takiej wymiany wiadomości są SMS-y. Usprawniają one zarządzanie przedszkolem, szkołą i uczelnią, podnosząc poziom satysfakcji zainteresowanych rodziców czy studentów, jednocześnie pozwalając personelowi skupić się na podwyższaniu jakości nauczania.

 

SMS w edukacji przedszkolnej

 

W żłobkach i przedszkolach SMS sprawdza się w wielu sytuacjach. Za pomocą SMS-a możemy np. informować rodziców o zbliżającym się terminie płatności bądź zaległościach w opłatach. Dyrekcja może za pomocą SMS przekazywać także inne powiadomienia, np. o składce na bal maskowy, godzinach wyjazdu i powrotu z wycieczek oraz niezbędnym wyposażeniu dziecka, nadchodzącym „dniu misia” czy o zamknięciu placówki w dni wolne od pracy. SMS sprawdzi się także w nagłych sytuacjach, takich jak awaria ogrzewania czy epidemia w placówce. To także dobre narzędzie do szybkiego przekazywania wszelkich zmian w funkcjonowaniu żłobka czy przedszkola.

 

SMS przydaje się nie tylko do obsługi osób już korzystających z przedszkola. Może być równie dobrze wykorzystany w procesie naboru dzieci do placówki np. do poinformowania rodziców, że ich pociecha otrzymała miejsce w przedszkolu.

 

Mam poczucie, że zawsze, bez względu na okoliczności, wiem o wszystkich ważnych sprawach dziejących się w przedszkolu. Jestem pewna, że gdyby wydarzyło się coś  istotnego, dostałabym o tym  informację. To mnie bardzo uspokaja ­mówi Aleksandra Kwiatek, mama Mai z przedszkola nr 11 im. Leśnych Ludków w Mikołowie.

 
SMS idzie do szkoły

 

Podobnie jak w przypadku edukacji przedszkolnej, dyrekcje szkół podstawowych, gimnazjów i liceów mogą korzystać z powiadomień SMS-owych do rodziców np. o zbliżającej się wywiadówce, imprezach czy wyjazdach integracyjnych. Za pośrednictwem SMS-a mogą oni również otrzymywać inne ważne informacje związane z placówką edukacyjną. Wysyłka masowa SMS-ów może być realizowana z podziałem na klasy, profile klas lub do wszystkich rodziców, których dzieci uczęszczają do danej szkoły. Podobnie stargetować można wysyłki SMS z uczelni wyższej do studentów: danego rocznika, wydziału, czy specjalizacji. Szkoły wyższe często korzystają też z powiadomień SMS w czasie rekrutacji. Automatyzacja procesu pozwala znacznie oszczędzić czas pracownikom administracji.

author avatar
smsapi.pl

1 2

O autorze