loader

IX Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2023 w Lublinie: Polska w obliczu nowych wyzwań

W dniach 9-10 października 2023 roku Lubelskie Centrum Konferencyjne przy ul. Artura Grottgera 2 w Lublinie stanie się areną IX Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG. Tematem przewodnim tej edycji jest „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Wojna w Europie. Polska w obliczu nowych wyzwań”.

Organizator, Europejskie Centrum Biznesu, po raz dziewiąty zaprasza na to wydarzenie czołowe postacie ze świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu. Celem Szczytu jest skupienie uwagi na kluczowych filarach polskiej gospodarki: branżach, firmach i instytucjach, które przyczyniają się do jej dynamicznego rozwoju.

W kontekście trwającej wojny na Ukrainie oraz zamrożonych relacji handlowych z Rosją, tegoroczne panele dyskusyjne będą poświęcone zabezpieczeniu polskiej gospodarki. Omówione zostaną kwestie bezpieczeństwa narodowego, gospodarczego, energetycznego, finansowego oraz potencjału innowacyjnego i infrastrukturalnego Polski.

Temat przewodni Szczytu, łączący Państwo, Gospodarkę i Bezpieczeństwo, stanowi doskonałą bazę dla inspirujących dyskusji na różnych płaszczyznach. Wszystko to w kontekście strategii i inicjatyw realizowanych przez polski Rząd.

Pierwszy dzień Szczytu będzie miał wyjątkowy charakter – odbędzie się Gala wręczenia statuetek Bursztyn Polskiej Gospodarki 2023. To prestiżowa nagroda dla tych, którzy wyróżnili się w działaniach na rzecz rozwoju i bezpieczeństwa gospodarczego Polski, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Więcej informacji, w tym pełny program wydarzenia oraz lista prelegentów, dostępna jest na stronie: www.szczytosg.pl.

O autorze