loader

Walka z Covid-19 rozwinęła innowacyjność firm biofarmaceutycznych

Jestem dumny z reakcji branży na trwającą pandemię. Udało nam się skrócić proces badania, rozwoju i rejestracji szczepionek z około siedmiu lat do niecałego roku” – powiedział w rozmowie z Capital24.tv Dimitri Gitas, dyrektor zarządzający MSD Polska.

„Partnerstwa innowacyjne umożliwiły masową produkcję szczepionek, dzięki czemu czas reakcji był imponujący. Znaczenie innowacyjnych firm biofarmaceutycznych jest dziś oczywiste jak nigdy dotąd. Znajdujemy się w wyjątkowej sytuacji, ale z pewnością jesteśmy gotowi do działania w obliczu obecnej pandemii, ale także tego, co może przynieść przyszłość. Reakcja MSD w Polsce na pojawienie się pandemii była szybka i wielokierunkowa. Przede wszystkim zależało nam na utrzymaniu ciągłości dostaw naszych leków ratujących życie Polaków. Po drugie, zadbaliśmy o bezpieczeństwo naszego zespołu. I wreszcie, jako firma o zasięgu globalnym zainwestowaliśmy w badania i rozwój nowatorskich terapii przeciw koronawirusowi” – dodał Dimitri Gitas.

Na zakończenie rozmowy dyrektor zarządzający MSD Polska powiedział: „Będziemy nadal rozwijać nasz program badań i rozwoju leków, dopóki nie znajdziemy rozwiązań, które pozwolą sprostać stojącym przed nami wyzwaniom. Pandemia dała nam, jako społeczeństwu, nowe spojrzenie na wartość badań i rozwoju innowacyjnych leków i szczepionek. A samą firmę skłoniła do zwiększenia elastyczności w zmiennych warunkach i pozwoliła w coraz większym stopniu wykorzystywać technologię w codziennej pracy.”

Dimitri Gitas jest związany z firmą MSD od ponad 17 lat. Przez ponad 10 lat pracował w Merck Canada (2004-2015), a następnie w latach 2015-2018 – jako global marketing director – w centrali firmy w Stanach Zjednoczonych. Bezpośrednio przed dołączeniem do MSD Polska w lutym 2021 r., przez ponad dwa lata Gitas pełnił funkcję business unit director w greckim oddziale MSD.

Materiał powstał przy współpracy z firmą MSD

05_2022_ PL-NON-00255 wyd. 05_2021

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze