loader

Umowa współpracy URSUSA i DOBRE HOLDINGS

17 marca 2017 r. URSUS podpisał porozumienie o współpracy handlowo-przemysłowej ze spółką DOBRE HOLDINGS z Republiki Namibii. Umowa zakłada podjęcie długoterminowej współpracy w zakresie produkcji i montażu ciągników, maszyn rolniczych i ich oprzyrządowania, a także autobusów  i pojazdów specjalnych. 

 

– URSUS jest jedynym polskim producentem ciągników, który wspiera mechanizację rolnictwa w Afryce. Teraz oprócz maszyn rolniczych chcemy dostarczać tam autobusy i pojazdy specjalne. Cieszymy się z kolejnej umowy, bo ona ugruntowuje naszą pozycję jako partnera dla afrykańskich przedsiębiorców. Pokazuje to także, że polska marka może z sukcesem konkurować na rynku międzynarodowym – powiedział Karol Zarajczyk, prezes spółki URSUS S.A. 

 

CORAZ MOCNIEJSZA POZYCJA URSUSA W AFRYCE 

 

17 marca 2017 r. URSUS podpisał ze spółką DOBRE HOLDINGS z siedzibą w Windhuk (Republika Nambii) porozumienie o współpracy handlowo-przemysłowej. Spółki oczekują, że ich współpraca przyczyni się do przyspieszenia rozwoju mechanizacji namibijskiego rolnictwa. 

 

Na mocy porozumienia firmy zamierzają wspólnie prowadzić działania mające na celu rozwój, produkcję podzespołów, sprzedaż, dystrybucję, serwis i marketing wyrobów URSUSA na rynku Republiki Namibii i innych wybranych rynkach afrykańskich.  

 

– Mamy duże doświadczenie na rynkach afrykańskich, gdzie jesteśmy postrzegani jako rzetelny partner biznesowy. Jesteśmy odpowiednio przygotowani do współpracy z partnerem z Republiki Namibii. Zależy nam na tym, by uczestniczyć w pozytywnych zmianach zachodzących w Afryce, wspierać tamtejsze rynki w rozwoju, jednocześnie umacniając pozycję URSUSA  w kraju – dodał prezes URSUSA.  

 

 

Polski producent maszyn rolniczych jest obecny w Afryce od 2013 r. Pierwszą umowę podpisał z etiopską firmą METEC (na dostawę 3 tysięcy ciągników). Po niej przyszły kolejne kontrakty – obecnie spółka należy do czołówki polskich eksporterów na tym kontynencie. W sumie Ursus zawarł w Afryce kontrakty na kwotę około 140 mln USD. Główne afrykańskie rynki, na których dziś działa spółka to Etiopia i Tanzania. 

1 2

O autorze