loader

Rynek UPS w rozkwicie. Sprzedaż wzrasta o 10 proc. rocznie

Rośnie zainteresowanie zasilaniem gwarantowanym – w ciągu ostatniego roku sprzedaż UPS (Uninterruptible Power Supply) wzrosła o ok. 10 proc. Zakupem najbardziej zainteresowani są mali i średni przedsiębiorcy, ale coraz więcej osób poszukuje takich rozwiązań także do domów.

 

W ciągu ostatniego roku, zaobserwowaliśmy wzrost sprzedaży UPS-ów do użytku domowego, co łączy się z popularnością produktów smart home. Klienci widzą, że UPS staje się koniecznością przy wyborze inteligentnych rozwiązań do domu – przecież musi zasilać sterowniki, które zarządzają budynkiem. Uważam, że w dłuższej perspektywie świadomość odnośnie korzyści związanych z zasilaniem gwarantowanym będzie rosnąć właśnie wraz z rynkiem produktów smart home – mówi Grzegorz Kostek, Sales Engineer – Electrical Distribution w Schneider Electric.

Do użytku domowego dobrze nadają się UPS-y z serii BackPro, które posiadają bardzo mocny akumulator oraz czystą sinusoidę na wejściu, co oznacza, że można stosować je do większej liczby sprzętu, jak telewizory, routery albo nawet terraria. Popularne są też listwy przepięciowe – ich najnowsze modele są prostsze i przez to tańsze, ale jednocześnie zachowują wysoką jakość znaną z wcześniejszych rozwiązań.

Małe firmy pełne energii

Na wzrost zainteresowania UPS-ami ma wpływ nie tylko rozwój rynku smart home – coraz więcej osób włącza zasilanie gwarantowane do małych firm. Wszystko dlatego, że w dobie cyfryzacji przestoje w małych firmach niosą ze sobą coraz większe straty finansowe.

Dostrzegamy, że mali przedsiębiorcy coraz częściej stawiają na rozwiązania cyfrowe – z perspektywy rozwiązań oferowanych w naszej firmie dobrze widać to nawet na przykładzie biur projektowych, które decydują się na korzystanie ze specjalistycznych programów do projektowania instalacji elektrycznych EcoStruxure Power Design. Żeby jednak móc projektować szybciej, korzystając ze wsparcia oprogramowania, projektanci muszą mieć ciągły dostęp do energii. Nawet mały przestój w dostawie prądu potrafi sparaliżować pracę – dodaje Grzegorz Kostek.

1 2

O autorze